Pasaulio lietuvių balsas

2021.11.26 15:25

Kelių lietuvių sumanymas Tenerifėje tapo visos bendruomenės sporto tradicija

LRT.lt2021.11.26 15:25

Prieš kelis metus kelių lietuvių draugų sekmadieniniai susitikimai žaisti tinklinį viename iš Tenerifės paplūdimių netrukus tapo visos lietuvių bendruomenės tradicija, rašoma Tenerifės lietuvių bendruomenės pranešime žiniasklaidai. „Turime puikią galimybę sekmadienio popietę praleisti aktyviai. Pažaisti tinklinį, pabendrauti su lietuviais. Vaikai pažaidžia su lietuvių vaikais“, – dalijasi Borisas, tinklinį žaisti ateinantis su šeima.

Vos nuo 1992 metų Lietuvoje pradėtas žaisti paplūdimio tinklinis, pradėtos formuoti komandos, ruošiami pirmieji čempionai. Tačiau ilgainiui, paplūdimio tinklinis tapo vis populiaresnis tarp jaunimo Lietuvoje. Atsirado vis daugiau aikštelių, vis daugiau žaidėjų dalyvauja Pasaulinėse ir Europos varžybose.

Nėra paprasta žaisti paplūdimio žaidimus šalyje, kur didesnę metų dalį lyja. Kitas reikalas – sportas amžinojo pavasario saloje Tenerifėje.

Seni ir jauni, jau įleidę šaknis saloje ir tie, kurie tik atvykę atostogauti, renkasi sekmadieniais pabendrauti, pasidalinti naujienomis, patirtimi, susipažinti su bendruomene. Jau net nebereikia sakyti, kad sekmadienio popietė skiriama žaisti paplūdimio tinklinį.

Laikui bėgant vyrai pradėjo žaisti vis geriau, o moterims ir vaikams likdavo kur kas mažiau vietos. O juk būtent tarp mažųjų žaidėjų gali išaugti naujieji Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionai. Be to, buvimas tarp tautiečių, suteikia lietuvių kalbos praktiką mažiesiems. Ypač nuo kūdikystės augantiems saloje.

Atėjo laikas, kada žaidėjams vienos tinklinio aikštelės nepakako, teko nuomotis jų daugiau. Dabar tinklinio komandas jau turi ir moterys, ir ūgtelėję vaikai. Nežaidžiantys tinklinio čia pat surinko komandas žaisti itin populiarėjantį paplūdimio tenisą.

Bendruomenės narė Kristina su savo dviem dukromis praktiškai kas sekmadienį važiuoja apie 70 km į salos pietus žaisti. Ji sako, kad tai labiau socialinis dalykas, nes tokios šiltos, glaudžios bendruomenės ji nesutiko nei pagyvenusi Norvegijoje, nei Anglijoje, ar Airijoje, nei toje pačioje Ispanijoje.

„Galiu ranką pridėjusi prie širdies tai pripažinti. Tiesiog nėra žmonių, kurie pabuvę šiuose sportiniuose bendruomenės susibūrimuose, vėliau nepasakytų „tiesiog wow“. Mūsų bendruomenė labai graži. Tik čia aš jaučiuosi, kad turiu tikrus draugus“, – sako moteris. „Pasirodo sportas – ne tik sveikata, bet ir gražios draugystės“, – patvirtina lietuvių bendruomenės Tenerifėje pirmininkė Agneta.

„Turime puikią galimybę sekmadienio popietę praleisti aktyviai. Pažaisti tinklinį, pabendrauti su lietuviais. Vaikai pažaidžia su lietuvių vaikais“, – savo nuomone dalijasi Borisas, tinklinį žaisti ateinantis su šeima.

„Puikus projektas pritraukiantis ir jaunesnius vaikus treniruotis ir žaisti tinklinį. Taip pat dar labiau stiprinantis lietuvių bendruomenę. Tai vieta, kur kiekvieną sekmadienį susitinki su draugais, atrandi naujų pažinčių ir puikiai praleidi laiką“, – sako Simonas, Tenerifėje su šeima gyvenantis tris su puse metų.

Ženkliai išaugus žaidžiančiųjų skaičiui, sekmadieninio sporto organizatoriai pajuto poreikį papildomam inventoriui, vienodai sporto aprangai su lietuviška simbolika įsigyti. Taip Sporto rėmimo fondo dėka, lietuvių bendruomenė Tenerifėje galėjo dar aktyviau įsitraukti į sportišką laisvalaikį, suburiantį tautiečius. Daugybė norinčiųjų žaisti iš užribio galėjo pereiti į aikšteles.

Žaisdami tinklinį ir paplūdimio tenisą, bendruomenės nariai jungiasi prie įvairių Pasaulio lietuvių iniciatyvų. Šiemet, Vasario 16-osios proga, nuotraukose ir vaizdo įrašuose buvo įamžinta trispalvių obuolių dėlionė pačiame paplūdimyje, simbolizuojanti Lietuvos vėliavą.

Kartu su pasaulio lietuviais Tenerifės lietuvių bendruomenė parodė, kad Lietuva nėra tik taškelis žemėlapyje – ji yra visur, kur plaka lietuviška širdis. Šis įrašas simbolizavo, kad prieš daugiau nei tūkstantį metų įkurta Lietuvos valstybė po šiai dienai yra kur kas platesnė, nei jos teritorinės ribos. Tokiomis akcijomis Tenerifės lietuviai pritraukia ir kitataučių dėmesį bei gauna progą papasakoti apie Lietuvą.

Projektas „Sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimas, skatinant lietuvių bendruomenės Tenerifėje narių fizinį aktyvumą“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Pranešimą parengė Saulė Miciukevičienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt