Pasaulio lietuvių balsas

2020.05.24 09:06

Pasaulio lietuviai kviečia į virtualų koncertą: pandemija įrodė, kad esame vieningi ir gebame susitelkti

LRT.lt 2020.05.24 09:06

Užsienio šalyse gyvenantys lietuviai ir tautiečius jungiančios organizacijos vis dažniau bendrauja internetu. Pastaruoju metu nemažai tradicinių bendruomenių renginių taip pat buvo perkelta į virtualią erdvę. Susibūrę pasaulio lietuviai šįkart kviečia į virtualų koncertą „Mes – pasaulio lietuviai“, kuris vyks birželio 20 dieną.

Airijos lietuvių muzikantų ir poetų iniciatyva surengtas virtualus koncertas paskatino ir kitus pasaulio lietuvius pagalvoti apie virtualų menininkų koncertą, kuris sujungtų daugiau bendruomenių.

Koncerto organizatoriai teigia, kad pandemija lietuvių neatskyrė, o atvirkščiai – juos suvienijo, sutelkė ir leido į esamą situaciją pažiūrėti iš kitos pusės, atjausti tuos, kurie dabar stokoja.

„Pandemija įrodė, kad esame vieningi ir gebame susitelkti. Kai negalime susiburti ir rengti labdaros akcijų ar kitų jau įprastų bei tradicija tapusių renginių gyvai, geriausia, ką galime daryti, kad išlaikytume optimizmą ir pozityvumą, – organizuoti virtualius koncertus. Nors ir gyvename išsibarstę po visą pasaulį, esame vieningi.

Norime suburti lietuvius atlikėjus ir muzikantus. Tad taip pat kviečiame ir tuos, kurie dar tik svarsto ir apie šią iniciatyvą išgirs dabar. Koncertas bus skirtas visiems, todėl transliuosime jį tiek socialiniuose tinkluose, tiek ir naujienų portalo skaitytojams“, – kalbėjo organizatoriai.

Koncertą „Mes – pasaulio lietuviai“ visi norintieji galės išgirsti ir naujienų portale LRT.lt bei „Lituanicos“ rubrikoje.

Virtualų renginį organizuojančios Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė bei Pasaulio lietuvių bendruomenės Plėtros ir tvarumo komisija sakė, kad prie šios iniciatyvos prisijungs ir žinomi užsienyje gyvenantys atlikėjai. Visi norintieji prisijungti organizatoriams gali rašyti elektroninio pašto adresu jklb@pagalbauk.co.uk.