Naujienų srautas

Pasaulio lietuvių balsas2020.04.09 21:36

Visame pasaulyje veikiančios lietuvių bendruomenės siunčia svarbią žinutę ir kuria naujas iniciatyvas

Kol sulaikęs kvapą pasaulis laukia, kada bus suvaldytas COVID-19 plitimas ir galėsime sugrįžti į mums visiems įprastą gyvenimo ritmą, lietuviai visame pasaulyje stengiasi palaikyti vieni kitus. Kaip LRT.lt pasakojo svetur gyvenančius tautiečius vienijančių bendruomenių nariai, šiuo sudėtingu laikotarpiu jiems ypač svarbu kurti naujas ir pozityvias iniciatyvas.

Vis dažniau lietuvių bendruomenių nariai dalijasi virtualiais sveikinimais ir linkėjimais, kuriuose linki išlaikyti tikėjimą, stiprybę ir kartu ištverti šį sudėtingą laikotarpį.

Šios idėjos sumanytoja Lietuvių bendruomenės Jungtinėje Karalystėje pirmininkė Dalia Asanavičiūtė LRT.lt pasakojo, jog šiuo sunkiu laikotarpiu užsienyje gyvenančių lietuvių bendruomenių aktyvūs nariai daug laiko skiria padedami svetur likusiems tautiečiams.

„Kadangi visi tarpusavyje glaudžiai bendraujame ir esu savanorė taip pat ir Airijos savitarpio pagalbos grupėje, manęs paprašė padaryti trumpą sveikinimą Airijoje gyvenantiems lietuviams.

Pagalvojau, kodėl neišsiuntus sveikinimų bangos aplink pasaulį tiems, kurie tyliai dirba kartais ir nematomą darbą. Visiems dabar reikalingas palaikymas, padrąsinimas ir pasimojavimas. Sukūriau palinkėjimą ir mano nuostabai pasipylė sveikinimų lavina“, - pasakojo D. Asanavičiūtė.

Ji sakė, kad labiausiai nustebino ir tai, jog sveikinimus pradėjo siųsti ne tik bendruomenių nariai, bet ir kiti užsienyje gyvenantys lietuviai. Pasak jos, svarbu nejausti vienatvės, nes kitame pasaulio gale visada yra tautiečių, kurie jaučiasi lygiai taip pat.

">

Argentinos lietuvių bendruomenei priklausantis Juanas Ignacio Fourmentas Kalvelis neseniai sulaukė žinutės ir iššūkio Ispanijos bendruomenės narių linkėjimus perduoti kitiems tautiečiams. Vyras sako, jog tai puiki iniciatyva, nes bendruomenių nariai šiuo metu negali susitikti ar kitaip palaikyti vienas kitą. Savo įrašytus vaizdo įrašus užsienyje gyvenantys lietuviai ir jų palikuonys publikuoja socialiniame tinkle „Facebook“.

„Mūsų tikslas – naudojantis socialiniais tinklais sujungti pasaulio lietuvius. Iš karto sureagavau, nes manau, tai yra svarbu. Esu laimingas, kad ir mūsų Argentinos lietuvių bendruomenė gyvuoja.

Kol visame pasaulyje yra karantinas ir negalima išeiti iš namų, svarbu išlaikyti ryšį“, – kalbėjo LRT.lt pašnekovas.

">

Žurnalistu dirbantis J. I. F. Kalvelis pasakojo, kad siekdami glaudesnio bendravimo ir norėdami išlaikyti gražias tradicijas jie taip pat internetu rengia lietuvių kalbos kursus, netrukus nuotoliniu būdu pradės mokyti margučių dailinimo subtilybių.

Juanas šią pozityvią estafetę jau perdavė Jungtinių Amerikos Valstijų, Vokietijos, Kanados, Lenkijos, Australijos ir kaimyninio Urugvajaus lietuviams.

Nuotoliniu būdu ir toliau bendraujantys Tenerifėje gyvenantys lietuviai pasakojo, kad pastaruoju metu jie taip pat aktyviai naudojasi socialiniais tinklais, o, paprašyti perduoti linkėjimus, mielai tai padarė ir visiems artėjančių šv. Velykų proga linkėjo laimės ir džiaugsmo.

„Mūsų linkėjimai keliavo nuo Jungtinės Karalystės lietuvių iki Islandijoje gyvenančių tautiečių. Lietuvių bendruomenė Tenerifėje šiuo metu laikosi karantino ir bendrauja nuotoliniu būdu.

Kuomet COVID-19 pasiekė ir Ispaniją, Kanarų salas, daugiau dalijomės informacija apie esamą situaciją, naujus atvejus, taikomas priemones, paskelbtą nepaprastąją padėtį. Šiuo metu daugiau dalijamės teigiamomis žiniomis ir idėjomis, palaikydami vieni kitus ir gerindami nuotaiką“, – pasakojo Agneta Daukantaitė-Vansavičienė.

">

Moteris taip pat sakė, kad pastaruoju metu sustojus darbo veiklai ir studijoms atsirado galimybė savo laiką skirti kitoms veikloms, prisiminti kitas bendravimo priemones. Ispanijoje jau gimė ir kita graži iniciatyva. Kas vakarą čia visi išeina į balkonus ir ploja medikams, policininkams, ugniagesiams ir kitiems, kurie šiuo metu dirba.

„Gyventojai ne tik ploja, bet ir groja puodais. Tokia iniciatyva išties sukuria bendrystę, leidžia jaustis kartu ir suteikia viltį, kad visi kartu. Medikai ir pareigūnai dirbdami, o mes būdami namuose suvaldysime pandemiją.

Socialiniuose tinkluose ligoninių darbuotojai, ligoninių virtuvės darbuotojai publikuoja savo darbo akimirkas, kaip vyksta maisto gaminimas, kaip jie sveikina gimtadienio proga gydytojus ir ligonius, kaip pasveikę ligoniai plojimais išlydimi iš intensyviosios terapijos skyrių. Tai jautru ir gražu“, – pasakojo pašnekovė.

LRT.lt kalbinti bendruomenių nariai neabejoja, kad šiuo metu gimstančios gražios iniciatyvos ir palaikymo gestai yra ypač reikalingi. Perduodami linkėjimus vieni kitiems ir siųsdami palaikančias žinutes jie sakosi taip pat norintys įkvėpti nepasiduoti ir priminti apie lietuviams taip būdingą stiprybę ir kantrybę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą