Verslas

2018.09.09 23:24

Sulčių spaudėjams – darbymetis

Sulčių spaudėjai džiūgauja – obuolių sulčių spaudimo sezonas prasidėjo dviem savaitėmis anksčiau, tikimasi ir didesnio pelno. Obuolių derliumi nesiskundžia verslinių sodų savininkai, tačiau kol kas supirkimo  kainos nedžiugina.

Obuolių sezonas prasidėjo rugpjūtį, didžiausio klientų antplūdžio laukiama įpusėjus rugsėjui. Pasak verslininkų, obuolių derlius vos ne rekordinis, tad ir sulčių spaudžiama daugiau.

Moderniai įrengtoje įmonės „Obuolių vaivorykštė“ spaudykloje per dieną išspaudžiama iki 3 tonų obuolių. Iš 3-4 maišų, išeina apie 70-80 litrų sulčių.

Už 5 litrų sulčių maišelį be dėžutės spaudyklose tenka mokėti nuo 2 iki 2,5 euro. Pasak verslininkų, paslaugos kaina kilo nedaug – 10 centų. 

Obuolių gausu ne tik gyventojų soduose, bet ir versliniuose, kuriuose skinama tūkstančiai tonų obuolių. 

„Nepaisant to, kad turėsim obuolių daugiau negu vidurkį, manau, kad pajamos bus panašios kaip pernai. Supirkimo kainos priklauso nuo derliaus, o sodininkystės madas ir tendencijas diktuoja Lenkija. Labai gaila, bet Lenkija diktuoja ir kainas. Kainos yra žemos“, – sakė UAB „Luksnėnų sodai“ direktorius Vaidas Stanaitis.

Perdirbėjai gyventojams už krituolių obuolių kilogramą moka 3-4 centus, stambiems obuolių augintojams apie 7 centus. Pernai kaina  aukštesnė 3 kartus – iki 20 centų.

Plačiau apie tai – Rūtos Lankininkaitės reportaže.