Verslas

2018.08.21 15:01

Išrinktas naujas Nacionalinės mokėjimo agentūros vadovas

ELTA2018.08.21 15:01

Išrinktas naujas Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) vadovas. Juo po asmens patikimumo patikrinimo pretenduoja tapti Tomas Orlickas.

Norą dalyvauti konkurse NMA direktoriaus pareigoms eiti pareiškė 12 pretendentų, paskutiniame etape dalyvavo 4 asmenys.

Į konkurso komisiją, atsižvelgiant į teisės aktų reikalavimus, buvo įtrauktas premjero įgaliotas atstovas bei Valstybės tarnybos departamento deleguotas narys, taip pat – Žemės ūkio ministerijos atstovai. 

Konkursą laimėjęs asmuo pareigas galės eiti, kai jo patikimumą patikrins Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Žemės ūkio ministerija birželio 6 d. nutraukė jau paskelbtą ir pranešė apie naują Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) direktoriaus konkursą. Tuo metu buvęs ministras Bronius Markauskas traukėsi iš pareigų, tad buvo nuspręsta, kad NMA naujas vadovas turi būti išrinktas darbą pradėjus naujajam ministrui Giedriui Surpliui. 

Ministerija pranešė, kad pretendentai privalo turėti aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą išsilavinimą (magistro kvalifikacinis laipsnis), ne mažesnę kaip 3 metų vadovaujamo darbo patirtį, mokėti anglų kalbą pažengusio vartotojo lygmeniu. 

Taip pat kandidatas į šią poziciją turi išmanyti Lietuvos ir Europos Sąjungos žemės ūkio politikas, išmanyti kitas sritis, kuriose dalyvauja NMA. 

ELTA primena, kad vasarį B. Markauskas atleido buvusį NMA vadovą Eriką Bėrontą po to, kai sulaukė kritikos iš šalies vadovų.

Ministras B. Markauskas E. Bėrontą NMA vadovauti antrai kadencijai buvo paskyręs be konkurso. Vėliau B. Markauskas atleido NMA vadovą E. Bėrontą, kaip pats teigė, gavęs papildomos informacijos iš STT. 

E.Bėrontas atleidimą skundė teismui, tačiau balandį Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė jo skundą.