Verslas

2018.08.20 22:48

Naftos kainas veikė Kinijos planai tęsti prekybą su Iranu

ELTA 2018.08.20 22:48

JAV žaliavinės naftos kaina pirmadienio vakarinėje prekyboje beveik nekito, o tikėtiną pasiūlos sumažėjimą dėl sankcijų Iranui atsvėrė nerimas dėl globalios ekonomikos, praneša „Investing“.

JAV „West Texas Intermediate“ (WTI) naftos ateities sandorių kaina sudarė 65,56 JAV dolerio už barelį. „Brent“ rūšies naftos ateities sandorių kaina siekė 72,72 JAV dolerio už barelį.

Pastaruosius kelis mėnesius „juodojo aukso“ kainas į viršų stūmė tai, kad naftos paklausa viršijo pasiūlą, bet šiomis savaitėmis augimas „atvėso“ dėl prekybos įtampos.

Įtampa dėl prekybos susilpnėjo, nes tikimasi, kad trečiadienį ir ketvirtadienį Jungtinių Valstijų ir Kinijos pareigūnai Vašingtone derėsis dėl prekybos prieš pat naujų JAV priemonių Kinijos prekėms įsigaliojimą.

Artėjančios JAV sankcijos Iranui taip pat palaiko naftos kainas. JAV vyriausybė finansines sankcijas Iranui įvedė šį mėnesį ir jos pradės veikti Irano naftos sektorių lapkritį.

Pirmadienį Iranas paprašė Europos Sąjungos labiau stengtis išsaugoti 2015 metų susitarimą dėl Teherano branduolinės programos, iš kurio JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasitraukė.

Dauguma ES kompanijų nerimaudamos dėl JAV sankcijų sustabdė su Iranu plėtotą verslą. Vis dėlto Kinija pareiškė norinti toliau pirkti dideles Irano naftos apimtis, nepaisant Jungtinių Valstijų spaudimo.