Verslas

2018.08.13 13:14

Atvira erdvė biure: mažesnis produktyvumas ir dirbti trukdantys kolegos

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.08.13 13:14

Biuruose, kuriuose dirbama atviroje erdvėje, ne tik mažėja darbuotojų produktyvumas, bet, kad ir kaip paradoksaliai skambėtų, kolegos mažiau gyvai bendrauja tarpusavyje, rodo tyrimai.

Įrengiant atviros erdvės biurus esą taupoma erdvė, kuriama stipresnė komanda – darbuotojams paprasčiau bendrauti, lengviau paklausti, tačiau, kaip rodo tyrimai, nebūtinai pasiekiamas toks rezultatas.

Išsiaiškinta, kad dėl to, jog žmonės dirba kartu ir sėdi vienas šalia kito, gyvo bendravimo sumažėja net iki 75 proc. Lygiai tiek pat išauga žinučių per „Messenger“ ar kitas programėles skaičius. Išsiunčiama 67 proc. daugiau el. laiškų. Tai reiškia, jog užuot paklausę gyvai, darbuotojai siunčia žinutę ar el. laišką.

Šis paradoksas aiškinamas tuo, kad žmonės nemėgsta atvirai kalbėti apie savo problemas ar kilusius klausimus, kai žino, jog tai girdės ir šalia sėdintis kolega.

Skaičiuojama, kad dirbant atvirose erdvėse maždaug 15 proc. sumažėja ir darbuotojų produktyvumas. Viena iš priežasčių yra ta, jog maždaug kas 3 minutes jiems kas nors sutrukdo, pavyzdžiui, klausia bereikšmių klausimų. O grįžti prie darbo, kuriuo užsiėmė prieš tai, kai buvo sutrukdytas, žmogui reikia maždaug 23 minučių.

Norint to išvengti, rekomenduojama biuruose nusistatyti bendras darbo taisykles.

Išsamiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasakoja LRT žurnalistė, radijo laidos „PIN kodas“ vedėja Jurgita Čeponytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt