Verslas

2018.08.07 23:10

D. Trumpas įspėjo pasaulines bendroves dėl veiklos Irane

Dalį sankcijų Iranui grąžinęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas įspėjo pasaulio bendroves nedirbti Irane, nes kitaip esą nebus galima dirbti JAV. Tokio žingsnio D. Trumpas griebėsi po to, kai gegužę, stokodamas pasitikėjimo, pasitraukė iš susitarimo, uždraudusio Irano branduolinės ginkluotės programą.

Europos Sąjunga (ES) kartu su Kinija bei Rusija susitarimu toliau tiki. Bendrija žada ginti Irane besiverčiančias bendroves nuo amerikiečių, bet dalis vis tiek žada iš Irano trauktis.

„Reno“ savo prancūziškų automobilių Amerikoje neparduoda, todėl Irane lieka. „Daimler“ vokiškus automobilius amerikiečiams siūlo, todėl planus Irane gaminti sunkvežimius atšaukia. Ar tokias taisykles priims ir kitų sektorių bendrovės, bus aišku vėliau, bet Jungtinių Valstijų prezidentas jau dabar grasina, kad rinktis teks.

„Vystantys verslą su Iranu nevystys jo su JAV“, – D. Trumpas ankstų rytą rašė „Twitter“, kai vidurnaktį Amerika formaliai apribojo galimybes Iranui įsigyti dolerių, aukso, kitų metalų, lėktuvų, automobilių.

Plačiau apie tai – Algirdo Acaus reportaže.