Naujienų srautas

Verslas2018.07.18 16:02

Ministras: Astravo klausimas turi tapti ES ir Baltarusijos santykių klausimu

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.07.18 16:02

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas LRT RADIJUI sako, kad didžiausia Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE) problema yra jos atstumas nuo Vilniaus bei saugumo užtikrinimas. Lietuvoje viešint Europos Parlamento ir Europos Komisijos atstovams, ministras tvirtina, kad Astravo klausimas turi tapti Europos Sąjungos (ES) ir Baltarusijos dvišalių santykių klausimu.

Šią savaitę Lietuvoje viešinti Europos Parlamento ir Europos Komisijos domėsis Ignalinos AE uždarymu ir jo finansavimo galimybėmis po 2021 metų.

Europos Sąjunga 2021–2027 metų biudžete finansuos ne daugiau kaip 80 proc. išlaidų, o Lietuva ir kiti tarptautiniai donorai – 20 proc. Dabartiniame biudžete Lietuvos finansavimo dalis siekė 14 proc.

Lietuvoje lankosi europarlamentarė iš Vokietijos Rebecca Harms. Ją Europos Parlamentas (EP) paskyrė pagrindine pranešėja dėl Europos Sąjungos finansinės paramos Ignalinos branduolinės jėgainės uždarymui būsimoje finansinėje perspektyvoje, rašoma pranešime spaudai.

Pasak R. Harms, vizito tikslas – išsiaiškinti, ar Ignalinos AE uždarymui Europos Komisija siūlo pakankamą finansinę paramą, taip pat sužinoti Lietuvos nuomonę dėl siūlomų naujų finansavimo sąlygų: „Kaip EP pranešėja Ignalinos AE finansavimo klausimu, atvykstu į Lietuvą susitikti su vyriausybės atstovais, ekspertais, ir išsiaiškinti, ar siūlomas finansavimas pakankamas numatytiems darbams saugiai atlikti.

Tinkamas šios Černobylio tipo elektrinės uždarymo finansavimas yra būtinas, norint užtikrinti regiono ir visos ES gyventojų saugumą.“

Pirmadienį EP narė R. Harms lankysis uždaromoje Ignalinos AE, kur kartu su Lietuvos, Europos Komisijos, Europos rekonstrukcijos ir Plėtros banko atstovais nagrinės uždarymo darbų pažangą. Parlamentarė taip pat susitiks su regiono spauda bei visuomenės atstovais.

Daugiau apie tai – Algirdo Igoriaus reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi