Verslas

2018.05.21 15:35

Šešėlio mažinimo priemonės padės surinkti apie 200 mln. eurų

LRT.lt 2018.05.21 15:35

Vyriausybė šiais metais paskelbė 6 reformas, keisiančias valstybės ateitį. Priemonės šešėlio sumažėjimui jau kitais metais padės surinkti 200 mln. eurų, kurie bus nukreipti į švietimo, sveikatos, darbo mokesčių, pensijų reformas, rašoma pranešime spaudai.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo vyriausybės renginyje „Iš šešėlio ateičiai”. Siekiant šio negatyvaus ekonomikos reiškinio prevencijos, didelis dėmesys šiemet skiriamas jaunimui.

„Mūsų vyriausybė nuolatos stiprina mokesčių administravimą, nes tai lemia viešųjų finansų išteklius. Mano supratimu, jei sąžiningai nemoki mokesčių savo valstybei, negali jaustis visaverčiu piliečiu. Tokios etinės nuostatos turi būti formuojamos jau šeimose, mokyklose suole. Represinės priemonės būtinos, tačiau siekdami išgyvendinti šešėlį, nepamirškime ir moralinio aspekto“, – sakė premjeras.      

Pabrėžta, kad 2017 metų valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamų iš mokesčių surinkimo planas viršytas 0,8 procento, taip nutiko ir dėl mažesnio šešėlio. Pernai vien PVM srityje mokesčių mokėtojai papildomai deklaravo apie 52 mln. eurų.

Sėkmingai vyksta 2017 m. pabaigoje startavusi kvitų loterija, kuri ypač pritraukė visuomenės dėmesį, registruota per milijoną čekių, pavyzdžiui, šiemet 5000 eurų prizą laimėjo pirkėja, pirkusi obuolius turgavietėje.

„Vyriausybės laukia dideli iššūkiai, nes šešėlinė ekonomika – viena didžiausių Lietuvos problemų, jos mastai vis dar trečdaliu didesni nei ES. Daugiausia šešėlyje „slapstosi“ atlyginimai vokeliuose, negaunami čekiai perkant prekes ir paslaugas. Mes visi norime gyventi kaip vidutinis europietis, bet vis dar toleruojame šešėlį, tokį požiūrį iš esmės būtina keisti“, – kalbėjo vyriausybės vadovas.

Renginyje „Iš šešėlio ateičiai” buvo pristatyta moderni ateities mokyklos priemonių ekspozicija. Tokias priemones būtų galima įsigyti iš šešėlio ištrauktomis lėšomis. Mini konferencijoje jauni žmonės diskutavo apie pasirinkimą kurti Lietuvą be šešėlio.