Verslas

2018.04.12 22:46

Lietuvos banko finansinio turto investicijų nuostolį lėmė dolerio kurso nuosmukis

Pernai Lietuvos bankas iš finansinio turto investicijų patyrė beveik 30 mln. eurų nuostolį, kurį lėmė Jungtinių Valstijų dolerio kurso nuosmukis euro atžvilgiu. Tačiau, pasak banko atstovų, vertinant trejų metų grąžą, iš finansinio turto investicijų buvo gauta daugiau nei 50 mln. eurų.

Taip pat pernai buvo suformuotas naujas 1 mlrd. dolerių rezervų portfelis. Jo vertė auga, o įvykus tam tikriems neigiamiems finansiniams pokyčiams Lietuvoje ar Eurozonoje, jis yra skirtas tiems finansiniams sukrėtimams sušvelninti. Iš aukso investicijų pernai uždirbta beveik 1 mln. eurų, o dabartinė jo vertė siekia per 200 mln.

„Tai nėra rekordinis uždarbis, kokį turėjome 2016 metais, bet vis tiek pakankamai reikšminga suma, kuri  padeda padengti aukso saugojimo kaštus. Mes jį investuojame paprastai, padedame kaip terminuotą indėlį arba už auksą pasiskoliname ir investuojame geresnėmis palūkanomis, nei gavome už tą auksą. Tai toks vadinamas apsikeitimo sandoris“, – sakė Lietuvos banko valdybos narys Tomas Garbaravičius.