Verslas

2018.03.21 19:08

Latvijos centrinio banko vadovas pateikė skundą ES teismui

BNS2018.03.21 19:08

Korupcija įtariamo Latvijos centrinio banko vadovo Ilmaro Rimševičiaus advokatai padavė skundą ES teismui dėl jo įgaliojimų apribojimo.

I. Rimševičiaus advokatas Saulvedis Varpinis agentūrai BNS sakė, kad skundo pagrindu iškelta byla. Skundas motyvuojamas ES sutarties ir įstatymo „Dėl Latvijos banko“ nuostatų pažeidimu.

ES šalių centrinių bankų vadovai turi tam tikrų įteisintų garantijų dėl pareigybės nepriklausomumo. Tai reiškia, kad nušalinti juos nuo pareigų galima tik tam tikrais atvejais, pavyzdžiui, po apkaltinamojo nuosprendžio. Nei Europos, nei Latvijos teisė nenumato laikino nušalinimo nuo pareigų.

Anot S. Varpinio, Latvijos korupcijos prevencijos ir kovos su korupcija biuras savo procesiniais sprendimais įsikišo ir į Europos Centrinio Banko (ECB) nepriklausomumą, klaidingai nusprendęs, kad I. Rimševičius, dirbdamas ECB valdančioje taryboje, realizuoja Latvijos banko prezidento funkcijas.

I. Rimševičiaus advokatai prašo ES teismo įvertinti šias ir kitas aplinkybes, pažymėdami, kad jų klientas neginčija teisėsaugos institucijų teisės nagrinėti baudžiamąją bylą ir yra suinteresuotas greitu jos išsprendimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt