Verslas

2018.03.19 23:04

Investuotojai siūlo S. Skverneliui lažybas

Investuotojų forumas vyriausybei pateikė 100 siūlymų, kaip pagerinti verslo aplinką šalyje.  

Vienas iš pagrindinių siūlymų: įvesti vadinamąsias „Sodros“ įmokų lubas bent jau naujai sukurtoms darbo vietoms. Taip pat – ES lėšas naudoti ne tik regionams, bet ir didmiesčiams. Ir užtikrinti susisiekimą oro transportu tarp Vilniaus ir svarbiausių Europos miestų.

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad dalis verslo ir vyriausybės norų sutampa. Pavyzdžiui, europinis finansavimas galimas didžiųjų miestų atskiroms teritorijoms vystyti. Bet turėti valstybinį oro vežėją – neįmanoma. Nebent daugiau pinigų numatyti atskiriems skrydžiams pritraukti.

Verslininkų teigimu, nors taip gal ir neatrodo, bazinio skraidintojo neturėjimas labai atbaido investuotojus. Lietuvoje investicijų, forumo atstovų skaičiavimais, 52 kartus mažiau nei panašaus dydžio Airijoje.

 „Mes kalbame apie 50 pasiūlymų, kurie yra vyriausybės darbotvarkėje arba pradėti, arba numatyti šių metų veiksmuose, o iš kitų 50, aš pasiskaitysiu detaliau, manau, kad irgi atrasim“, – sakė S. Skvernelis.

„Beveik metus Lietuvą valdė politikai ir jie darė, kaip jiems atrodė. Mes pasiūlėm premjerui susilažinti, kad, jeigu jie įgyvendintų bent 7 ar 8 pasiūlymus, kuriuos mes pateikėm žodžiu, iš to 100 raštu, mes lažinamės iš ko norite, premjere, kad Lietuvos gyventojai džiaugsis po 4 metų dramatiškai. Nes mes išeinam gi iš to, kad Lietuvos atlyginimai, šiuo metu vidutinis yra 2,5 karto mažesnis negu ES vidurkis. Mes tą labai siejame su investicine aplinka“, – kalbėjo Investuotojų forumo valdybos pirmininkas Rolandas Valiūnas.

„Reikia dar prie lažybų pridėti ir 71 Seimo narį, kadangi įstatymų pakeitimai reikalauja turėti daugumą“, – atsakė premjeras.