Verslas

2021.06.02 08:50

Čmilytė-Nielsen: siūlymai dėl alkoholio kontrolės tikėtini per artimiausias savaites

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt, BNS2021.06.02 08:50

Diskusijose dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų kalbama apie ilgesnę prekybą sekmadieniais, amžiaus ribą nuo 18-os metų bei reklamą, tačiau, kaip sako Seimo pirmininkė, dėl konkrečių nuostatų dar reikalinga susitarti. Visgi konkretūs siūlymai tikėtini ir artimiausiomis savaitėmis.

„Iš tiesų (diskusijos) sekasi gerai ir pasiūlymai yra iš esmės parengti. Taigi, manau, kad iki pavasario sesijos pabaigos, o, tikėtina, kitą savaitę ar dar kitą savaitę, pasiūlymų paketas bus pateiktas“, – LRT RADIJUI sakė Seimo pirmininė.

Pasak laidai „Ryto garsai“ komentavusios Viktorijos Čmilytės-Nielsen, bus siekiama atsižvelgti į koalicijoje esančias nuomones, kurių taip pat esama skirtingų. Politikės nuomone, nepasiteisinusi nuostata yra alkoholio reklama.

„Punktų yra išties nemažai. Kalbama apie nepasiteisinusių reklamos draudimų sušvelninimą, nes akivaizdu, kad reklamos draudimas tapo formalumu, kurį labai lengva apeiti. Taip pat buvo diskusija apie amžiaus, prekybos laiko peržiūrėjimą, tačiau dar turime sutarti galutinai dėl pakeitimų spektro ir, matyt, eisime pakankamai mažais žingsneliais, atsižvelgdami į visų koalicijos partnerių nuomonę“, – sakė ji.

V. Čmilytės-Nielsen teigimu, „diskusijos objektas“ yra galimybė vėl leisti reklamuoti alkoholinius gėrimus bei prekybos laiko sekmadienį prailginimas. Ji patvirtino, kad diskutuojama ir apie amžiaus ribos, nuo kurio būtų leidžiama įsigyti alkoholio, pakeitimą.

Nors neseniai atlikta apklausa rodo, kad didesnė dalis Lietuvos gyventojų tam nepritartų, pasak Seimo pirmininkės, tai parodo pirmiausia momentinę gyventojų nuotaiką.

„Aš visgi pasisakyčiau už tai, kad bendrai svarstant alkoholio draudimų atšaukimo paketą, mes eitume didesnio pasitikėjimo visuomene keliu ir atsižvelgtume į tai, kad ne visada oficiali pateikiama statistika labai tiksliai atvaizduoja tai, koks yra tikras alkoholio vartojimo mastas“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

BNS užsakymu bendrovės „Vilmorus“ atliktos apklausos duomenimis, 46,5 proc. žmonių nepritaria ar greičiau nepritaria alkoholio prekybos ir reklamos ribojimų peržiūrai, tuo metu jai linkę pritarti 41,5 proc.

Net 74,6 proc. apklaustųjų nepritarė ar greičiau nepritarė alkoholio pirkėjų amžiaus ribos mažinimui.

Lietuvoje nuo 2018-ųjų alkoholio negali įsigyti ir vartoti jaunesni negu 20 metų žmonės, visiškai uždrausta jo reklama, juo prekiauti prekybos vietose, išskyrus viešojo maitinimo įstaigas, galima nuo 10 iki 20 val. darbo dienomis ir šeštadieniais, o sekmadieniais – iki 15 valandos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.