Verslas

2016.07.03 17:01

Suaugusiųjų gebėjimų tyrimas atskleidė nemalonią tiesą

Laura Čiginskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.07.03 17:01

Lietuvoje pirmą kartą atliktas suaugusiųjų gebėjimų tyrimas. Rezultatai atskleidė, kad suaugusieji Lietuvoje išsiskiria aukštesniu nei vidutinis matematiniu raštingumu, tačiau vidutiniais skaitymo įgūdžiais.

Tarptautinis suaugusiųjų gebėjimų tyrimas skirtas įvertinti jų raštingumą, gebėjimą skaičiuoti ir problemų sprendimą naudojant technologijas.

Tyrimas parodė, kad lietuvių skaitymo ir problemų sprendimo naudojant technologijas gebėjimai, palyginti su kitomis šalimis, yra kiek žemesni nei vidutiniai, tačiau matematinis raštingumas viršija visų dalyvavusių valstybių bendrą vidurkį.

„Čia yra ne šiaip kokia nors paprasčiausia apklausa. Asmenys, kurie dalyvavo tyrime, turėjo atlikti realias užduotis – problemų sprendimo, matematines, kalbines. Tai yra ne nuomonės, o pasiekimų tyrimas“, – teigia Švietimo ir mokslo ministerijos Mokymosi visą gyvenimą departamento direktorius Saulius Zybartas.

Ryški tendencija, kad dalis tyrimo dalyvių darbe neturi galimybių panaudoti visų savo įgūdžių. Pastebėta, kad Lietuvoje geriausius įgūdžius yra įgiję vadovai, specialistai, technikai ir jaunesnieji specialistai, tarnautojai ir paslaugų sektoriaus darbuotojai.

Daugiau apie tyrimo, kuris buvo atliktas 33-ose pasaulio valstybėse, rezultatus – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.