Verslas

2020.10.31 20:42

Paslaptinga vieta Panevėžio rajone: Šaltojo karo laikų buvusioje ryšių bazėje įkurta šiurpi pramoga – siaubo kambariai

Rūta Katkevičienė, LRT RADIJAS, LRT.lt2020.10.31 20:42

Simas Misevičius iš Panevėžio rajono savo verslui plėtoti pasirinko išskirtinę vietą – Šaltojo karo laikų buvusią ryšių bazę. Čia vyras įkūrė Idėjų parką-bunkerį. 700 kvadratinių metrų ploto bunkeryje suaugusiesiems jau įrengti siaubo kambariai, o vaikams kuriamas iliuzijų kambarys. „Čia dar bus parduodami kalvių dirbiniai, atsiras kavinė“, – LRT RADIJUI sakė iš metalo gaminius kuriantis S. Misevičius.

„Iš čia galėjo valdyti visus ryšius. Baltijos šalyse yra trys tokios vietos. Atrodo, dar yra išlikusi Estijoje“, – apie įsigytą objektą pasakojo Idėjų parko-bunkerio šeimininkas. Pramogų erdvės kūrėjas turi ir metalo gaminių įmonę.


Buvusioje ryšių bazėje eksponuojami įvairūs kalviški dirbiniai, skulptūros. Kalbėdamas apie savo išskirtinius darbus Simas tvirtina, kad idėjų atsiranda savaime: „Idėjos pačios ateina, dar internetas padeda. Pamatau daiktą, kurį reikia patobulinti, ir tada gimsta dar geresnis.“

Idėjų parko teritorijoje lankytojai gali išvysti 1961 metais pagamintą automobilį, kurį kalvis planuoja prikelti antram gyvenimui: „Planuoju rekonstruoti – įdėti naują variklį, kad važiuotum kaip mersedesu, o atrodytų kaip senas moskvičius.“ Kalbėdamas apie neįprastus eksponatus vyras juokauja, kad ilgai ieškoti norimų daiktų nereikia, patys jį susiranda.

Pramogų erdvę Simas sukūrė nuosavomis lėšomis ir tikina vis dar į ją investuojantis.

„Nors jau veikia ir siaubo kambarys, kol kas daugiau atsiperka morališkai“, – juokaudamas kalbėjo pašnekovas.

Atvykusiems lankytojams kone didžiausią įspūdį daro siaubo kambariai. Pašnekovo teigimu, žmonės labai įvairiai leidžia laiką pramogų parke. Jeigu atvyksta tik į siaubo kambarį, užtrunka apie valandą, o jeigu pasisvečiuoti, tai teritoriją užsisako ir visai dienai.

Siaubo kambarių idėją parsivežė iš Vokietijos

Norint bunkeryje įrengti siaubo kambarius, teko daug padirbėti. Vien tam, kad išvalytų bunkerį, prireikė dviejų žmonių – jie visą mėnesį tempė į lauką įvairiausias šiukšles.

„Ko čia tik neradom – nuo iki...“ – taip verslo pradžią prisimena Simas. Idėją kurti siaubo kambarius verslininkas parsivežė iš Vokietijos, tiesa, ten regėti vaizdai buvo labai žiaurūs, todėl to savo įsigytoje vietoje nesistengė atkartoti.

„Pas mus sumažinta versija, nes Vokietijoje tikra buvo viskas – kraujas, kvapas. Norint pereiti tą kambarį reikia stiprių nervų“, – pasakojo pašnekovas. Verslo įkūrėjas tikina, kad žmones domina ekstremalios pramogos, ypač lankoma vieta bunkeris tampa per Heloviną.

Nepaisant baugios aplinkos, siaubo kambariai yra labai saugi vieta. „Čia pati saugiausia vieta – virš mūsų apie du metrus žemės. Kadangi pastatas arkinis, sprogimo metu čia viskas turėtų išlikti. Dėl radiacijos – yra atskiras oro padavimas, tad turiu gerą slėptuvę“, – nestokodamas gero humoro jausmo pasakojo bunkerio šeimininkas.

Kartais žmonės pasimeta. Tada tenka įjungti šviesą, prieiti, padėti.

1967 metais baigtame statyti bunkeryje-siaubo kambariuose lankytojai gąsdinami ne tik vaizdais, garsais, bet ir Simo sugalvotomis užduotimis. Paklaustas, ar žmona Dovilė yra įveikusi siaubo kambarį, pašnekovas tvirtino, kad ji ne tik perėjo, bet ir įrengti padėjo.

Anot siaubo kambarių įkūrėjo, ne visiems pavyksta pereiti kambarius: „Kartais žmonės pasimeta. Tada tenka įjungti šviesą, prieiti, padėti.“ Simas pasakoja pastebėjęs, kad moterys yra didesnės siaubo kambarių gerbėjos, nes ateina pasisemti emocijų, o vyrai koncentruojasi į detales ir nori tiesiog greičiau pereiti.

Siaubo kambariuose – autentiški daiktai

Kaip pasakojo Simas, daiktai, atkeliavę į siaubo kambarį, turi savo istoriją: „Daiktus randame per skelbimus feisbuke. Pavyzdžiui, jeigu žmogus nusiperka namą, turi atvažiuoti ir iškraustyti viską, o iš viso to reikia, tarkim, tik 20 procentų.“

Vaikščiojant po siaubo kambarius galima pamatyti niekur anksčiau neregėtų daiktų, pavyzdžiui, radiacijos matuoklių, įvairios karinės atributikos.

Turime radiacijos matuoklių. Turėtų būti elementai, bet jie visi nukarpyti, kadangi, kai sprogo Černobylio elektrinė, rusų kariuomenė liepė visiems matuokliams nukirpti elementus, kad nebūtų žinomas radiacijos kiekis.

„Turime radiacijos matuoklių. Turėtų būti elementai, bet jie visi nukarpyti, kadangi, kai sprogo Černobylio elektrinė, rusų kariuomenė liepė visiems matuokliams nukirpti elementus, kad nebūtų žinomas radiacijos kiekis“, – apie siaubo kambario eksponatus pasakojo pašnekovas.

Idėjų nestokojantis vyras ant bunkerio įrengė apžvalgos aikštelę, nuo kurios matyti visa teritorija. „Kadangi ant bunkerio augo seni medžiai, juos išrovus šaknys jau buvo sugadinusios dangą, skverbėsi drėgmė, todėl nusprendėme užlieti betonu. Išklosime trinkelėmis, įrengsime apšvietimą. Planų daug...“ – nuotaikingai pasakojo pašnekovas.

Įgyvendinti idėjas padeda šeimos nariai

S. Misevičiaus sumanymus Idėjų parke-bunkeryje palaikė visa šeima. Tai padėjo per gana trumpą laiką nuveikti labai daug. Du verslus derinantis vyras juokauja, kad darbas buvusioje ryšių bazėje – kaip laisvalaikis: „Kai žmonės klausia, ką veikiu, sakau, kad vakar dirbau, šiandien dirbu, rytoj dirbsiu.“

Pašnekovas įsitikinęs, kad viskam reikia tik didelio noro. „Aš pats galėčiau būti ir daktaru, ir dantistu, reikia tiesiog norėti ir domėtis. Pirmą, antrą kartą neišeis, o trečią kartą pavyks“, – sakė S. Misevičius.