Verslas

2020.04.22 14:00

Oficialu: jau kitą savaitę galės veikti restoranai lauke, kirpyklos, nuo ketvirtadienio – parduotuvės prekybos centruose

Jonas Deveikis, LRT.lt2020.04.22 14:00

Vyriausybė pritarė antrajam karantino švelninimo etapui. Jau nuo rytojaus atnaujinti veiklą galės parduotuvės, esančios prekybos centruose, o nuo pirmadienio ir lauko kavinės, kai kurie grožio paslaugų tiekėjai, bus galima lankytis golfo, teniso, sporto aikštynuose, lauke esančiuose zoologijos, botanikos soduose, bibliotekose ir muziejuose.

Praėjusią savaitę atlaisvinusi dalį ekonominių veiklų, trečiadienį Vyriausybė skelbia leisianti jau nuo kitos savaitės savo veiklą pradėti ir kitiems verslams.

Jau nuo rytojaus bus leista parduotuvėms, kurios neturi atskiro įėjimo. Vadinasi, bus leista dirbti ir parduotuvėms, esančioms prekybos centruose. Taip pat nuo rytojaus prekiauti sodinimui skirtais augalais, sėklomis ar trąšomis bus leista ne tik specializuotose vietose, bet ir turgavietėse.

Nuo pirmadienio planuojama leisti veikti kavinėms ar barams, aptarnaujant klientus lauko erdvėse.

Vyriausybė pažymi, kad dėvėti veido kaukes ir toliau bus privaloma, išskyrus tuos atvejus, kada valgoma viešojo maitinimo įstaigose.

Geros žinios laukia ir tų, kurie nori laikyti vairavimo egzaminus „Regitroje“ – bus leista organizuoti transporto priemonių valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo egzaminus ir aviacijos mokymus.

Nuo pirmadienio bus leista atsidaryti ir grožio salonams, teikiantiems plaukų kirpimo ir nagų priežiūros paslaugas. Tiesa, paslaugų teikimo vietose privalės būti ribojamas paslaugų gavėjų ir kitų lankytojų srautas – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų paslaugos teikimo vietos patalpų plotas, tenkantis vienam paslaugos gavėjui arba kitam lankytojui, arba vienu metu paslaugos teikiamos ne daugiau kaip vienam paslaugos gavėjui.

Lankytis bus galima ir bibliotekose bei muziejuose, kurių veiklą leista atnaujinti. Patalpose turės būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas, tenkantis vienam lankytojui, ir ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp asmenų.

Nuspręsta leisti lankytis ir sporto aikštynuose lauke. Pavyzdžiui, golfo ir lauko teniso aikštynuose, lauko šaudyklose, vandenlenčių parkuose, taip pat atviruose sporto paskirties inžineriniuose statiniuose.

Geros žinios laukia ir šalies sportininkų. Atrankos į olimpines ir parolimpines žaidynes reikalavimus įvykdžiusiems sportininkams ir olimpinius rinktinių kandidatus, kurčiųjų, pasaulio ar Europos čempionatams besirengiantiems sportininkams, bus leista treniruotis sporto paskirties pastatuose ir/ar sporto paskirties inžineriniuose statiniuose.

Tiesa, tiek atviruose aikštynuose, tiek ir uždaruose stadionuose bus leista sportuoti, jei minėtose vietose bus užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. metrų plotas, tenkantis vienam lankytojui, ir ne mažesnis nei 10 metrų atstumas tarp asmenų.

Šalies gyventojams bus leista lankytis pažintiniuose ir mokomuosiuose takuose, tačiau išlieka draudimas lipti į apžvalgos bokštus. Bus leidžiamas parkų, zoologijos, botanikos sodų, esančių atvirose lauko erdvėse, lankymas, jeigu bus užtikrinamas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp asmenų ir (ar) asmenų grupių.

Nereikia pamiršti, kad kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimo draudimas bus netaikomas ne didesnių nei 2 asmenų grupėms, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad sprendimas atlaisvinti ekonomines sritis priimtas atsižvelgiant į tai, kad iš 100 atliekamų testų, nustatoma mažiau nei 1 proc. sergančių asmenų.

„Kadangi Lietuva dabar turi net tik rekordinį skaičių laboratorinių tyrimų, daugiau nei 6 tūkst. per parą, bet ir mažiau nei 1 proc. užsikrėtusiųjų iš šimto tirtųjų. Logiška judėti į priekį ir atlaisvinti tam tikras sritis“, – Vyriausybės posėdyje sakė A. Veryga.

Vyriausybės nutarimo projektą galite rasti ČIA.

4 etapų valdžios planas dėl karantino švelninimo – kada galėsime nueiti į kirpyklą ar sporto klubą?

LRT.lt primena, kad praėjusią savaitę Vyriausybė leido dirbti ne maisto parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, taip pat įmonėms, teikiančioms paslaugas (smulkioms remonto, buities paslaugų įmonėms).

Trečiuoju karantino švelninimo etapu planuojama atverti visas viešojo maitinimo įstaigas ir sveikatos paslaugas, sporto klubus, laisvalaikio ir pramogų centrus, švietimo įstaigas. Ketvirtuoju etapu būtų leidžiami masiniai renginiai.

Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą Lietuvoje kovo 16 dieną įvestas karantinas: sustabdyta visų ugdymo įstaigų veikla, užsidarė dauguma prekybos vietų, išskyrus maisto produktų parduotuves ir vaistines.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt