Verslas

2020.04.07 11:04

Premjeras laukia palankaus sprendimo dėl kainų reguliavimo

LRT.lt, BNS 2020.04.07 11:04

Seimas antradienį antrą kartą balsuos, ar leisti Vyriausybei dėl koronaviruso paskelbto karantino reguliuoti būtiniausių prekių kainas, riboti šių prekių arba paslaugų prieinamumą.

Dar prieš posėdį premjeras Saulius Skvernelis sako, kad tikisi, jog parlamento sprendimas bus teigiamas ir taip bus paprasčiau suvaldyti kovą su spekuliacijomis.

„Aš manau, kad taip“, – paklaustas, ar tikisi palankaus sprendimo antradienį sakė premjeras.

Pasak S. Skvernelio, Vyriausybė turi turėti įrankį kovoje su kainų spekuliacijomis, ypač apsaugos priemonių sektoriuje.

„Mes turime turėti ekstremalios situacijos įrankį. Tai ne kasdienai, o situacijai, kurią mes turime šiuo metu, kalbant pirmiausia apie apsaugos priemonių kainų suvaldymą, kad nebūtų spekuliacijos, kokios dabar vyksta“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Prezidentūra žiūri kritiškai

LRT.lt primena, kad Seime prieš savaitę pritrūko balsų įteisinti tokį reguliavimą – balsavime nedalyvavo opozicija.

Pataisos numato, kad Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija parengs būtinų prekių ir paslaugų sąrašą, o kainų bei prieinamumo pokyčius stebės Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba. Jei ji pastebėtų jų trūkumą ar gamintojų bei pardavėjų piktnaudžiavimą, Vyriausybė galėtų įvesti reguliavimą.

Prezidentas Gitanas Nausėda yra išsakęs nepritarimą tokiai iniciatyvai, o premjeras Saulius Skvernelis yra pareiškęs, kad kainų reguliavimas yra kraštutinis įrankis prieš spekuliacines kainas, pirmiausia nukreiptas į karantino metu būtinas asmens apsaugos priemones.

Siūlymą kritikavo verslo, Lietuvos banko ir Konkurencijos tarybos atstovai.