Naujienų srautas

Verslas2020.03.12 18:02

Dėl koronaviruso uždrausta dirbti naktiniams klubams ir barams, šie nerimauja dėl bankrotų

Baiminantis koronaviruso išplitimo Lietuvoje, Vyriausybė ketvirtadienį patvirtino virtinę laikinų draudimų viešiesiems susibūrimams. Naujienų portalas LRT.lt gavo paaiškinimus, kad nustatyti draudimai užkerta kelią veikti naktiniams klubams ir barams. Tuo metu kavinės, restoranai ar dieną veikiantys barai veiklą tęsti gali.

Pagal Vyriausybės sprendimą, nuo penktadienio ryto Lietuvoje draudžiami visi uždarose ir atvirose erdvėse organizuojami sporto, kultūros, laisvalaikio, pramogų bei kiti renginiai.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos atstovė spaudai Lina Bušinskaitė LRT.lt paaiškino, kad toks sprendimas laikinai draudžia veikti barams ir naktiniams klubams, o kavinėms ir restoranams – ne. Draudimas taip pat netaikomas dieną veikiantiems barams, teigė ji.

„Naktiniams klubams, barams (draudimas – LRT.lt) galioja. <...> Tas nurodymas taikomas organizuojant masinius susibūrimus, renginius, o ne įprastinei kavinių ar restoranų veiklai“, – sakė L. Bušinskaitė.

Atvirose erdvėse būtų galima organizuoti tik tokius renginius, kurių dalyvių skaičius neviršija 100 asmenų ir kur bus galima užtikrinti žmonių apsaugą – išlaikyti tarp jų ne mažesnį nei metro atstumą, turėti higienos priemonių.

Taip pat priimtas sprendimas dviem savaitėms riboti kultūros, laisvalaikio, sporto įstaigų lankymą ir jų veiklą. Be to, laikinai bus nutraukta veikla įvairiuose dienos ir užimtumo centruose.

Kai kurie sostinės naktiniai klubai ir barai jau pranešė laikinai nutraukiantys ar ribojantys veiklą. Jie rėmėsi savivaldybės dar anksčiau paskelbtais veiklos ribojimais.

„Vilniaus savivaldybė šiandien paskebė apribojimus, susijusius su COVID-19 viruso stabdymu. Dėl to visi mūsų suplanuoti renginiai yra atšaukiami bent jau iki balandžio 17 d. Saugumas pirmiausia, todėl rekomenduojame likti namie ir klausyti daug geros muzikos. Iki greito“, – rašoma naktinio klubo „Opium“ feisbuko paskyroje.

Iki paryčių dirbantis sostinės baras „Piano Man“ paskelbė, kad ribos žmonių skaičių.

Kultūros, pramogų ir maitinimo sektoriaus prašymas

Vilniaus naktinis aljansas ir Lietuvos barų ir kavinių asociacija paprašė atsižvelgti į šio sektoriaus specifiką ir svarstyti visas galimas įvairių mokesčių mažinimų, atleidimų ir subsidijų galimybes.

„Tik šių finansinių priemonių taikymas padės mums išgyventi ateinančią krizę ir, svarbiausia, apsaugoti mūsų darbuotojų gerovę, išvengti didesnės žalos ekonomikai bei išsaugoti paslaugų kokybę ir įvairovę, ypač kultūros sektoriuje“, – teigiama pareiškime.

Įmones vienijančios organizacijos pareiškė, kad nustatyti ribojimai neišvengiamai bei itin disproporcingai ir drastiškai paveiks bendroves finansiškai, lyginant su kitais sektoriais.

„Atkreipiame dėmesį, kad mūsų darbuotojai negali dirbti nuotoliniu būdu, o klientai mūsų paslaugomis taip pat negalės naudotis namuose.

Mūsų sektoriuje niekas neturi didelių finansinių rezervų, todėl bankrutavimo ir nedarbo grėsmė yra labai reali. Pabrėžiame, kad mums papildomi apribojimai reikštų išaugusią verslo žlugimo riziką ne per kelis mėnesius ar metus, o per keletą savaičių“, – rašoma kreipimesi.

Premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad esant poreikiui Vyriausybė bus pasirengusi skatinti ekonomiką, pagelbėti nuo plintančio koronaviruso labiausiai nukentėjusioms įmonėms.

Planas, kaip visa tai padaryti, turėtų būti parengtas per savaitę.

„Kitam trečiadieniui duotas nurodymas <...> parengti priemonių planą, jeigu reikėtų kažkada ateityje taikyti ekonomikos skatinimo priemones verslui ir taip amortizuoti galimus sunkumus toms šakoms, kurios patiria didžiausią poveikį nuo viruso atsiradimo“, – teigė premjeras.

Pasak jo, bus svarstoma kai kurioms įmonėms atidėti mokesčių mokėjimą, kitaip lengvinti joms padėtį.

„Valstybė supranta dėl sunkios situacijos susidariusias įmonių padėtis ir mes tikrai darysime viską, kad jų našta būtų palengvinta“, – tvirtino S. Skvernelis.

Žiemą iš Kinijos kilęs koronavirusas per pastarąsias savaites išplito Europoje, ypač Italijoje. Žemyne fiksuoja daugiau kaip 22 tūkst. užsikrėtimų, beveik tūkstantis mirčių.

Lietuvoje iki šiol nustatyti trys koronaviruso atvejai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi