Verslas

2020.01.06 10:06

Paaiškėjo, kaip gali atrodyti naujas „Akropolis” prie Vingio parko

atnaujinta 10.18

Vilniaus vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis sako, kad iki vasario pradžios gali būti priimtas sprendimas dėl „Akropolio” šalia Vingio parko statybų projekto, skelbia portalas „vz.lt.“

Kaip nurodo portalas, šiuo metu laukiama, kada „Akropolio“ plėtotojai paviešins savo projektinius siūlymus oficialiai per „Infostatybos“ sistemą.

„Manau, kad sausio pabaigoje ar vasario pradžioje vienoks ar kitoks sprendimas bus, bet pirmiausia reikia paviešinti projektą. Jeigu statytojas nuspręs jo dar neviešinti per „Infostatybą“, viskas nusikels“, – sako M. Pakalnis.

Kaip pirmadienį pranešė „Akropolis Group“, 14 hektarų pramoninės, buvusios „Velgos“ gamyklos teritorijos konversijos projektas turėtų startuoti 2020 metų antroje pusėje.

Bendrovės „Akropolis Group“ planuojamas multifunkcis kultūros, laisvalaikio, verslo ir prekybos centras „Akropolis Vingis“ bei apie 2500 vietų koncertų salė duris turėtų atverti 2023 metų antroje pusėje. Teritorijoje įmonė „M.M.M. projektai“ taip pat plėtos gyvenamųjų namų ir biurų kompleksą.

„Prognozuojame, kad tai bus viena didžiausių privačių investicijų Vilniaus miesto plėtros istorijoje – bendrovės „Akropolis Group“ ir „M.M.M. projektai“ investuos per 350 milijonų eurų. Įgyvendinus šį kompleksinį projektą, numatoma sukurti apie 2500 naujų darbo vietų“, – pranešime sako „Akropolis Group“ valdybos pirmininkas Vytautas Labeckas.

Plėtojant apleistos teritorijos konversijos projektą, į viešąją infrastruktūrą planuojama investuoti beveik 16 mln. eurų.

Pagal preliminarų projektą, investuotojų lėšomis numatoma rekonstruoti sankryžą tarp Geležinio Vilko, Gerosios Vilties ir M. K. Čiurlionio gatvių, pastatyti automobilių kelių viaduką ir antžeminę pėsčiųjų ir dviratininkų perėją virš Geležinio Vilko gatvės, rekonstruoti Eigulių gatvės dalį, sutvarkyti dalį M. K. Čiurlionio gatvės prieigų, įrengti 3 km naujų dviračių bei pėsčiųjų takų, sutvarkyti su teritorija besiribojančią Neries pakrantę, dalyje Geležinio Vilko gatvės įrengti akustines sieneles.

Numatyta, kad daugiafunkciame komplekse „Akropolis Vingis“ iškils maždaug 2500 vietų koncertų salė.