Verslas

2019.04.19 13:05

Gegužę „Litgrid“ testuos Lietuvos elektros sistemą

LRT.lt2019.04.19 13:05

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ gegužę atliks testą, kaip atskiri šalies elektros gamintojai yra pasirengę reaguoti į elektros energetikos sistemos darbo režimo pokyčius, rašoma išplatintame pranešime žiniasklaidai.

Bandymas vyks šių metų gegužės 18–19 d. Numatyta, kad šis technologinis bandymas truks iki 24 val. Lietuvos vartotojams tai poveikio neturės.

Planuojamo bandymo metu Lietuvos dažnio ir įtampų valdymui bus naudojami atrinkti šalies elektros gamybos pajėgumai, o taip pat nuolatinės srovės jungtis „Nord Balt“. Bandymas yra numatytas atsižvelgiant į savaitę vėliau suplanuotą izoliuoto darbo bandymą Kaliningrade. 

Siekiant užtikrinti Lietuvos elektros energetikos sistemos patikimą veikimą, tokio pobūdžio sistemos bandymai pagal poreikį vyks ir ateityje, nes Elektros tinklų naudojimosi taisyklės įpareigoja Elektros energijos perdavimo sistemos operatorius avarijų prevencijos ir likvidavimo plane numatyti veiksmus ir priemones, kai po įvykusios elektros energetikos sistemos avarijos sistema iš dalies ar visiškai užgęsta.