Naujienų srautas

Veidai2019.04.01 20:00

Liepa Norkevičienė: nenusipelniau patyčių dėl išvaizdos ar to, kad neturiu vaikų

„Tu gali kritikuoti tai, kaip aš vedu laidą, jeigu tau nepatinka. Bet aš ne modelis ar grožio konkursų dalyvė, kad mane reikėtų vertinti pagal dantis ar šleivas kojas“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Stilius“ sako žinoma atlikėja laidos „Klauskite daktaro“ vedėjo Alvydo Unikausko asistentė Liepa Norkevičienė. Nors turi ilgametę sceninę patirtį, į neigiamus komentarus ji sako negalinti nereaguoti: „Ne dėl savęs jaudinuosi, o dėl šeimos – bijau, kad tie dalykai nežeistų mano artimų žmonių.“

Pastarieji metai dainininkei L. Norkevičienei – vieni geriausių: mylimas vyras, mėgstamas darbas, hobis ir patinkantys politikos bei viešojo administravimo mokslai. Prieš tai kelerius metus ji mokėsi medicinos ir ilgokai tikėjo, kad kada nors bus medikė, tačiau studijos pareikalavo pernelyg daug atsidavimo, o ji visgi labiau linko prie muzikos.

„Buvo du pasirinkimai: mokslai, kur tu turi sėdėti, kalti norėdamas miego be jokio asmeninio gyvenimo, ir scena – koncertai, kompanija, linksma. Kaip jaunam žmogui man buvo be galo sudėtinga pasirinkti tą medicinos kelią. Buvau ir sustabdžiusi studijas, bet galvodavau, kad reikia jas pabaigti, vis sau nepripažindavau, kad tai ne mano sritis. Tie metai buvo tikrai labai sudėtingi“, – pasakoja L. Norkevičienė.

Po ilgų svarstymų ir šešerių metų blaškymosi tarp scenos ir studijų, prieš keletą mėnesių ji galutinai nutraukė medicinos studijas ir Mykolo Romerio universitete pradėjo studijuoti viešąjį administravimą ir politikos mokslus. Jos teigimu, šis sprendimas buvo vienas geriausių gyvenime.

„Dabar puikus gyvenimo etapas visomis prasmėmis. Visada būdavo, tarkime, kad puikiai sekasi muzikinė karjera, bet mokslai ar asmeninis gyvenimas nesiklosto. Dabar turiu nuostabią, sveiką šeimą, studijuoju, turiu mylimą darbą. Turbūt ramybė žmogui yra svarbiausias dalykas“, – svarsto žinoma moteris.

Nors medicinos studijas metė, nuo pačios medicinos toli pabėgti nepavyko – atsiėmusi iš Medicinos fakulteto dokumentus ji dar tą pačią savaitę sulaukė pasiūlymo prisijungti prie LRT TELEVIZIJOS laidos „Klauskite daktaro“ komandos ir tapti naująja profesoriaus A. Unikausko asistente.

„Viskas išėjo taip greitai – jau kitą savaitę vedžiau laidą. Po pirmųjų filmavimų grįždavau namo ir gulėdavau ištikta komos, galva plyšdavo nuo skausmo, nepašnekėdavau. Galvodavau, Dieve, darbas televizijoje yra visiška nesąmonė. Bet prie visko priprantama – įsidirbi ir visai kitaip atrodo“, – kalba pašnekovė.

Muzikinio kelio pradžioje – šeimos skyrėjos etiketė

L. Norkevičienė dainuoja nuo vaikystės: du kartus buvo dainų konkurso „Dainų dainelė“ laureatė, dalyvavo įvairiuose muzikiniuose projektuose, „Eurovizijos“ atrankose, yra žinomos merginų grupės „Pop Ladies“ vokalistė. Tačiau, kad ir kokią svarbią vietą jos gyvenime užima muzika, dainininkė ją laiko tik hobiu.

„Ir tėvai sakė, mesk tu tą mediciną, stok į akademiją, dainuok. Bet aš niekada nesvarsčiau šitos galimybės. Man labai patinka dainuoti, bet tai nėra mano gyvenimo planas. Nemanau, kad siesiu gyvenimą vien su muzika. Mūsų visuomenėje muzikantai ir kiti menininkai nėra įvertinti taip, kaip mes norėtume. Šneku apie finansinę pusę“, – mintimis dalijasi L. Norkevičienė.

Ji tikina esanti iš tų žmonių, kurie planuoja savo ateitį, nori turėti atsarginį planą. Tačiau kai kurių dalykų nesuplanuosi, o jiems atsitikus tenka tiesiog juos priimti.

Su pirmuoju publikos dėmesiu – ir nemaži psichologiniai išbandymai, kuriuos jautriausiai priima pramogų pasaulio subtilumų dar nepažinę žmonės. Taip atsitiko ir L. Norkevičienei – pažintis su žinomais muzikos prodiuseriais Juozu Liesiu ir Deivydu Zvonkumi ne tik nutiesė kelią į sceną, bet ir apkartino pradedančios dainininkės muzikinio kelio pradžią.

„Juozas buvo mano pusseserės Eglės Skrolytės vyras. Į renginius ar filmavimus mane lydėdavo arba Deivydas, arba Juozas, nes jie buvo mano prodiuseriai. Tuo metu vyko Eglės ir Juozo skyrybos. Aš buvau žmogus, įkištas į visą šitą dviejų žmonių skyrybos procesą kaip kaltininkė, šeimos skyrėja. Nors tai buvo mano pusseserė ir pusseserės vyras, o Juozas ir Deivydas tiesiog rūpinosi manimi“, – pasakoja atlikėja.

18 metų merginai teko atlaikyti negatyvių straipsnių ir komentarų laviną: „Buvau apipilta pamazgomis, bet teisybė vis tiek išaiškėja. Po kurio laiko visi suprato, kad šis skambinimas varpais buvo veltui, nes tai buvo visiška netiesa.“

Pasak L. Norkevičienės, susidurti su visuomenės dėmesiu, ypač neigiamu, sudėtinga ne tik jaunam, bet ir vyresniam.

„Buvo be galo sunku, labai nervinausi. Nežinojau, kaip, ką daryti, bėgau ir teisinausi, ko tik nedariau, atrodė, reikia paaiškinti, nes tai melas“, – prisimena ji.

Pakeitusi Rimantę Kulvinskytę laidoje „Klauskite daktaro“ sulaukė patyčių

Ilgi metai scenoje padėjo užsiauginti storą odą, tačiau L. Norkevičienė prisipažįsta, kad ir dabar į paskalas ar piktus komentarus nereaguoti sunku.

„Negaliu sakyti, kad manęs tai neliečia. Kitą kartą gal ne tiek dėl savęs jaudinuosi, kiek dėl šeimos, artimųjų, kad jie nesijaustų prastai, nes aš juk žinau, kaip čia viskas vyksta. Mano mama mėgsta pasiskaityti komentarus po straipsniais ir aš labai bijau, kad tie dalykai nežeistų mano artimų žmonių“, – nuogąstauja žinoma laidos vedėja.

Daug kritikos ir net patyčių ji sulaukė pakeitusi Rimantę Kulvinskytę laidoje „Klauskite daktaro“ ir tapusi naująja garsiojo daktaro A. Unikausko asistente.

„Žmonėms sudėtinga priimti pokyčius. Laidoje jie buvo pripratę matyti Rimantę, ji dirbo porą metų. Ir ateina kažkokia nauja, išdarko laidą... Aš nesu Rimantė ir niekada ja nebūsiu, aš esu aš. Mane pasirinko ir aš tikrai atsakingai žiūriu į savo darbą. Prie manęs reikia priprasti ir po truputį žmonės pripranta“, – pasakoja ji.

Pradėjusi kartu su A. Unikausku vesti laidą „Klauskite daktaro“ L. Norkevičienė sulaukė itin daug kandžių komentarų. Natūralu, kad naujas veidas kelia susidomėjimą, tačiau, anot naujosios laidos vedėjo, ypač liūdina tai, jog dažnai kritika yra visiškai nemotyvuota, nesusijusi su atliekamu darbu.

„Atsimenu, ruošiausi kitos dienos filmavimams ir prieš išjungdama kompiuterį pamačiau straipsnį apie save. Buvo begalė komentarų ir jie visi buvo blogi! Kad nesąmonė, kam čia reikia keisti. Tu gali kritikuoti tai, kaip aš vedu laidą, jeigu tau nepatinka. Bet nemanau, kad buvau nusipelniusi komentarų apie savo išvaizdą, šeimą, apie tai, kad neturiu vaikų. Verkiau pusę nakties“, – prisimena žinoma moteris.

Ji įsitikinusi, kad, jeigu nesi „Mis Pasaulis“, nereikėtų tavęs vertinti pagal grožį, dantis ar šleivas kojas: „Aš ne modelis, grožio konkursų dalyvė ar karalienė, kad mane reikėtų vertinti pagal tai.“

Kadaise ji, bijodama patyčių ir neigiamų komentarų, pati stengdavosi atitikti stereotipiškus grožio standartus. Tačiau tikina greitai suvokusi, kad vis tiek visiems neįtiks, tad nustojo paisyti kitų nuomonės ir dėl to pasijuto daug laisvesnė.

„Seniau labai kreipdavau dėmesį į mūsų visuomenėje keliamus reikalavimus, kaip turi atrodyti moteris, kiek turi sverti. Stengdavausi būti ne tuo, kuo esu, o kažkuo, kuo mane nori matyti. Tačiau supratau, kad turiu atrodyti taip, kaip jaučiuosi geriausiai ir patogiausiai. Kai nustoji taip daryti, atsipalaiduoji. Tada tas tavo grožis pasidaro kitoks, labiau vidinis: spindinčios akys, pasitikėjimas savimi“, – įsitikinusi L. Norkevičienė.

Susilaukti vaikų dar nenori

Žinomos laidos vedėjos ir atlikėjos prioritetas – šeima. Nors ir nepaprastai mėgsta darbą televizijoje ir dainavimą, jei tektų rinktis, L. Norkevičienė tikina – dėl šeimos aukotų viską. Ji su sutuoktiniu nuolat sulaukia klausimų apie vaikus, tačiau prisipažįsta, kad jiedu tapti tėvais kol kas dar neskuba.

„Vaikų reikia susilaukti tuomet, kai esi visiškai tam pasiruošęs, 100 proc. įsitikinęs, kad dabar gyvenime daugiau nieko nenori. Turbūt visi mane vėl palaikys nenormalia, bet kol kas aš dar jų nenoriu. Ir tai nėra mano vienos sprendimas, mes su vyru kalbamės ta tema ir mąstome, kad dar galima palaukti“, – atvirauja moteris.

Pati L. Norkevičienė augo didelėje šeimoje ir tikina tikrai norinti vaikų, tačiau ne šiuo momentu. Dabar ji turi kitų norų ir gyvenime siekia kitų dalykų.

„Seniau to nebuvo, blaškiausi, buvo tamsių periodų, kuriuose buvau nukrypusi nuo tikrųjų vertybių, vadovavausi ne tais dalykais, kuriais reikėjo vadovautis. Dabar mano gyvenimas pagaliau stojo į konkrečias vėžes. Suprantu, ko noriu, ir dėl to stengiuosi“, – sako L. Norkevičienė.

Plačiau – laidos įraše (nuo 31.18 min.).

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Stilius. Liepos Norkevičienės gyvenimo kryžkelės, kanelės gimtajame kaime ir meno vadybą studijuojanti Redita Dominaitytė

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi