Veidai

2021.03.08 07:03

Interviu Oprah princas Harry ir Markle prabilo apie slaptas vestuves, antrojo vaikelio lytį ir šeimos susirūpinimą pirmagimio odos spalva

atnaujinta 15.49, patikslintas teiginys dėl Archie odos spalvos
LRT.lt2021.03.08 07:03

CBS eteryje pasirodė ilgai lauktas princo Harry ir Meghan Markle interviu su JAV televizijos pokalbių šou žvaigžde Oprah Winfrey. Jame – atviri poros prisipažinimai apie slaptas vestuves, antrojo vaikelio lytį, Harry šeimos nuogąstavimus dėl jo sūnaus odos spalvos ar Meghan kankinusias mintis apie nenorą gyventi.

Jau kurį laiką šis interviu buvo vadinamas vienu labiausiai intriguojančių ir laukiamiausių pastarojo meto pokalbių televizijos eteryje. Buvo žadama, kad praėjusiais metais nuo karališkųjų pareigų atsitraukę Sasekso hercogai nebetylės ir CBS interviu prabils visiškai atvirai. Milijonai žiūrovų JAV pirmieji galėjo išvysti išskirtinį hercogų interviu su JAV televizijos žvaigžde.

Panašu, kad šis interviu taip vadintas ne šiaip – pora pažėrė netikėtų detalių. M. Markle pasakojo, kad karališkojoje šeimoje jautėsi svetima, atstumta, nutildyta ir vieniša, o visa rūmų aplinka jos gyvenimą darė nepakenčiamą. Tiesa, Sasekso hercogienės teigimu, pati karalienė Elžbieta II jai buvo gera.

Vis dėlto M. Markle teigė, kad į karališkąją šeimą įsiliejo tiksliai nė nežinodama, kaip iš tiesų tai pakeis jos gyvenimą. Ji sakė, kad apie karališkąją šeimą žinojo nepakankamai daug, o ir nebandė iš anksto pasidomėti.

Vienas netikėčiausių pasakojimų – Meghan prisipažinimas apie slaptas vestuves. Nors visas pasaulis per savo televizijos ekranus stebėjo 2018-ųjų gegužės 19-ąją vykusią iškilmingą vestuvių ceremoniją, pora teigė, kad vienas kitam prisiekė likus trim dienoms iki jos, kuklioje ceremonijoje, kur juos sutuokė Kenterberio vyskupas.

„Žinojome, kad renginį žiūrės visas pasaulis, tačiau norėjome savo sąjungą pasilikti sau. Taigi priesaikos žodžiai, kuriuos esame įsirėminę, yra ištarti mūsų kieme, esant tik mudviem ir vyskupui. Tik mums trims“, – sakė M. Markle.

Buvo prisiminta ir Meghan svainė Kate Middleton bei incidentas įvykęs prieš M. Markle ir princo Harry vestuves. Tada bulvarinė žiniasklaida skelbė, kad Meghan pravirkdė Kate. „Tačiau buvo priešingai“, – tikino Sasekso hercogienė. Anot jos, Kate, supratusi savo klaidą, atsiprašė. Meghan teigė, kad karališkoji šeima apie tai žinojo ir būtent tą įvykį ji vadina šmeižto pradžia, lūžio tašku jos bei vyro šeimos santykiuose.

Ji taip pat prabilo apie tai, kad laukdama pirmagimio ji buvo išvarginta nederamo žiniasklaidos elgesio, tad išgyveno emocinius sunkumus, galvoje sukosi tamsiausios mintys. „Nenorėjau gyventi. Nuolat besisukančios mintys baugino“, – prisiminė hercogienė.

To ji neslėpė ir nuo savo vyro bei jo šeimos, tačiau pagalbos iš rūmų nesulaukė. Anot jos, buvo pasakyta, kad psichologinės pagalbos ji nesulauks, nes tai „nebūtų gerai institucijai.“

Be to, moteris prisipažino, kad dar būdama nėščia turėjo klausytis kai kurių vyro šeimos narių svarstymų bei susirūpinimo apie tai, kokia bus jos vaikelio odos spalva. Tiesa, O. Winfrey sakė, jog princas Harry patikino, kad jo seneliai, karalienė Elžbieta II ir princas Philipas, nesusiję su pokalbiais apie Archie odos spalvą.

M. Markle taip pat skaudino tai, kad Archie`ui nebuvo numatytas titulas bei apsauga. Ji vėl prisiminė aršią bulvarinę žiniasklaidą, nuo kurios sūnų labiausiai ir norėjo apsaugoti. Princas Harry žmonos minėtų pokalbių išsamiau komentuoti nenorėjo, nors prisipažino, kad jie jį šokiravo ir pasirodė keisti.

Tiesa, princo titulas monarcho provaikaičiams yra nesuteikiamas. Princai ir princesė yra tik vyriausio Velso princo sūnaus Williamo vaikai, kurie yra eilėje į sostą. Meghan ir Harry vaikai princo ar pricesės titulus pretenduoja gauti tik tada, kai Charlesas taps karaliumi.

Beje, hercogai atskleidė, kad vasarą jų pirmagimis Archie sulauks sesutės. „Nuostabu.<...> Ko dar galėčiau trokšti“, – patikino princas Harry.

Princas Harry taip pat neslėpė nusivylimo, kad po to, kai nusprendė su žmona atsitraukti nuo karališkųjų pareigų, jo tėvas, princas Charlesas, kurį laiką nekėlė jam ragelio. Tačiau princas svarstė, kad jo tėvas ir brolis, princas Williamas, yra tarsi įkalinti sistemoje ir nieko negali keisti savo gyvenime. Todėl Harry sakė jaučiantis jiems užuojautą. „Žinoma, visuomet jį mylėsiu, nors nemažai nutiko“, – apie tėvą kalbėjo princas Harry.

Likus savaitei iki interviu CBS jau paviešino kelias trumpas interviu ištraukas, kuriose – ir jautrūs Harry prisiminimai apie motiną, ir būgštavimai, kad „istorija kartojasi“, ir M. Markle teiginiai, kad Bakingamo rūmai „leidžia toliau gyvuoti melui“. Pastarasis moters pastebėjimas buvo dar vienas pliūpsnis žibalo į britų karališkosios šeimos ir poros viešųjų ryšių mūšį, kuriame varžomasi dėl atsiskyrimo vaizdavimo kontrolės ir visuomenės simpatijų.

O. Winfrey prakalbo apie tai, kad prieš M. Markle ir princo Harry vestuves ji kvietė tada dar būsimą nuotaką į interviu, tačiau ši atsisakė. Anot hercogienės, ji negalėjo sutikti, nes pati net negalėjo spręsti tokių dalykų ir tik dabar, atsitraukus nuo karališkųjų pareigų, ji pagaliau atgavo teisę ir laisvę spręsti pati.

JAV televizijos žvaigždė taip pat pasiteiravo, kaip M. Markle jaučiasi dėl to, kad rūmai galiausiai išgirs jos tiesą. „Nesuprantu, kaip jie gali tikėtis, kad po viso šito laiko mes vis tiek tylėsime, jei Firma (kartais pašaipiai taip vadinama britų karališkoji šeima – LRT.lt) vaidina aktyvų vaidmenį leidžiant toliau gyvuoti melui apie mus. Net jei mes rizikuojame kažko netekti... Iš tiesų mes jau daug ko netekome“, – sakė M. Markle.

Kai praėjusių metų pradžioje Harry ir Meghan paskelbė, kad atsitraukia nuo karališkųjų pareigų, šis atsiskyrimas nuo šeimos darėsi vis piktesnis. Dvi valandas trukęs interviu JAV televizijos karaliene tituluojamai O. Winfrey yra vienas iš atviriausių pasakojimų apie karališkosios šeimos gyvenimo užkulisius. Jis atvirumu lyginamas su 1995 m. Harry motinos, princesės Dianos, interviu apie byrančią santuoką su princu Charlesu.

LRT.lt primena, kad kovo pradžioje „Time“ pasirodžiusiame straipsnyje – dar vienas kirtis M. Markle. Leidinyje rašoma, kad prieš patyčias pasisakanti hercogienė galimai ir pati netinkamai elgėsi su savo darbuotojais, juos žemino – dėl M. Markle elgesio du su ja dirbę asmenys buvo priversti išeiti, likęs personalas jautėsi pažemintas.

M. Markle ir princo Harry atstovas teigė, kad kaltinimai yra tiesiog bandymas sumenkinti porą prieš pasirodant jų ir Oprah Winfrey interviu ir patikino, kad pora tokius kaltinimus neigia: „Kunigaikštienę nuliūdino šis naujausias išpuolis prieš jos reputaciją, ypač kaip žmogų, kuris pats buvo ujimo taikinys. Ji pasiryžusi tęsti savo darbą dėl užuojautos skatinimo visame pasaulyje ir toliau sieks rodyti pavyzdį darydama gerus darbus.“

Populiariausi