Veidai

2020.09.16 13:33

Ekranuose atgims autobiografinių detalių kupinas mylimiausias Charleso Dickenso romanas

LRT.lt2020.09.16 13:33

Juodo humoro sklidina komedija „Deivido Koperfildo istorija“ (angl. „The Personal History of David Copperfield“) į Lietuvos kinus atkeliauja jau rugsėjo 18 dieną. Filmo režisierius – Armando Iannucci, 2017-aisiais pristatęs skandalingą komediją „Stalino mirtis“ (angl. „The Death of Stalin“) bei pagarsėjęs kaip kultinio serialo „Veep“ ir filmo „In The Loop“ scenarijų autorius.

Kandžiu humoru puikiai žongliruojantis režisierius ėmėsi netikėto kūrinio ekranizacijos – jo rankose atgimė klasikinis Charles Dickens kūrinys, parašytas prieš 170 metų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Autobiografinių detalių nestokojantį romaną Ch. Dickens vadino mylimiausiu savo kūriniu. Ilgą laiką svajojęs apie jo ekranizaciją, režisierius A. Iannucci padirbėjo iš peties – filmavimo aikštelėje susitinka nemenkas žvaigždynas – vaidmenis komedijoje „Deivido Koperfildo istorija“ sukūrė Dev Patel, Hugh Laurie, Tilda Swinton, Gwendoline Christie, Peter Capaldi ir Ben Whishaw.

Satyriškai į Viktorijos laikų Angliją žvelgiantis filmas pelnė ir kritikų simpatijas – filmas pateko į ilgąjį nominantų geriausiam Europos filmui sąrašą, o svetainėje Rotten Tomatoes puikuojasi net 93% įvertinimas.

BBC ir „The Guardian“ tikina, jog tai – vienas geriausių šiemet pasirodžiusių filmų.

Nauja klasikinio romano ekranizacija, sodriai pagardinta juodojo humoro intarpais, pasakoja paprasto berniuko Deivido Koperfildo (akt. Dev Patel) gyvenimo istoriją, primenančią amerikietiškus kalnelius.

Gimęs neturtingoje šeimoje, augdamas Deividas patiria daugybę nuotykių ir išbandymų, įgyja ir praranda nemenką turtą, bendrauja su aibe pačių įvairiausių ir keisčiausių personažų.

Geraširdžio vaikino gyvenimo posūkius lemia ir jo charakterį formuoja patys įvairiausi žmonės: kilnūs, žiaurūs, naivūs, ambicingi ir kvaili. Galų gale atradęs pašaukimą, Deividas tvirtai suima likimą į savo rankas ir tampa savo gyvenimo šeimininku.