Veidai

2020.01.30 20:34

Ką palaiko „Eurovizijos“ atrankos dalyviai: vieni konkurentų pasirodymų nestebi, kiti serga už kiekvieną

Eimantė Juršėnaitė, Viktorija Lideikytė, LRT.lt2020.01.30 20:34

Artėjant nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalui, įtampa auga, o dalyvių jaudulys didėja. Nors visi svajoja apie didžiąją „Eurovizijos“ sceną Roterdame, Nyderlanduose, atlikėjai palaiko ir kitus atrankos dalyvius. Su kai kuriais spėjo susibičiuliauti, o iš kitų galbūt net semiasi įkvėpimo. Tiesa, kai kurie dalyviai prisipažino kitų atlikėjų pasirodymų nestebintys.

Seserų dvynių Teresės ir Mildos duetas „Baltos varnos“ vieningai sutarė, kad joms sunku išskirti vieną pasirodymą-favoritą, nes nacionalinėje atrankoje su daugeliu atlikėjų spėjo susibičiuliauti.

„Labai sunku išlikti nešališkoms, nes sutikome daug draugų ir šiaip mielų žmonių. Vis dėlto, mūsų nuomone, stipriai pasirodė Rūta Loop, „The Roop“ ir Germanas Skoris. Jis mūsų draugas ir jį visada pažinojome kaip prodiuserį. Atrankoje pirmą kartą išgirdome jį kaip dainininką. Jo pasirodymas buvo labai stiprus ir mus nustebino“, – kalbėjo sesės.

Paklausta, ką iš atrankos dalyvių labiausiai palaiko nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos senbuvė Aistė Pilvelytė, atlikėja ėmė juoktis: „Jūs juokaujat? Kas čia per klausimas? Tiesą sakant, nemačiau visų pasirodymų. Tik šiandien ryte per televiziją pasižiūrėjau savo pasirodymą. Bet galėčiau tiesiog abstrakčiai pasakyti, kad labai silpna „Eurovizija“ šiemet“, – pirmojo atrankos pusfinalio filmavimo metu kalbėjo A. Pilvelytė.

Atlikėja sako, jog sekti savo konkurentų pasirodymų jai nėra tikslo. „Mano patirtis didelė, nėra ko čia sekti. Nuo to numeris vis tiek nepasikeis, ką moki, tą ir dainuosi“, – sakė A. Pilvelytė.

Kristinai Jurevičiūtei-Kristinai Jurei ši atranka, priešingai, pasirodė stipri. „Man atrodo, kad silpnų ir nebebus“, – šypsojosi atlikėja.

Ji sakė palaikanti ir serganti už kiekvieną atrankos dalyvį. „Kadangi vieni kitus daugmaž pažįstame, šiek tiek sergu už kiekvieną, nes įsivaizduoju, kad jie jaučiasi panašiai kaip aš. Labai palaikau Rūtą Loop, ji tikra šaunuolė. Man patinka „The Roop“ daina, Kristinos Radžiukynaitės-KaYros „Alligator“, labai patinka ir Petunija“, – kalbėjo Kristina Jure.

Tomas Alenčikas-Alen Chicco prisipažino nacionalinę „Eurovizijos“ atranką stebėjęs, tačiau už nieką nebalsavęs. Vis dėlto jo favoritė – Jevgedija Redko. „Jos pasirodymas tiesiog visiškai kitoks nei Lietuvos „Eurovizija“, – po savo pasirodymo kalbėjo Alen Chicco.

Operos solistė Viktorija Miškūnaitė pastebi, kad tie patys pasirodymai vienaip atrodo televizijos eteryje, kiek kitaip – studijoje, ten dalyvaujant.

Ji sako, kad atlikėjų, galinčių atsotovauti Lietuvai didžiojoje „Eurovizijoje“ tikrai yra: „Mano pačios favoritai – „The Roop“, taip pat patinka Kristinos Radžiukynaitės-KaYra, Rūtos Loop, Monique dainos.“

Grupės „The Roop“ vokalistas Vaidotas Valiukevičius sakė, jog visų atlikėjų kūrinių dar negirdėjo. „Tačiau ne todėl, kad man jie neįdomūs – tiesiog stengiuosi susitelkti į mūsų grupės pasirodymą. Patekus į kitą etapą padaugėjo norinčių patarti, palaikyti ar pan. Supratau, kad geriau nesiblaškyti ir laikytis savo krypties“, – paaiškino atlikėjas.

Vis dėlto, Vaidotas pasakojo, kad dalyvaudamas laidų filmavimuose nugirdo kai kurių dainų ar išvydo kai kurių pasirodymų fragmentus. „Iš to, ką pamačiau, tikrai galiu pasveikinti nacionalinės „Eurovizijos“ atrankas su tuo, kad jos lygis tikrai kyla. Atlikėjai ateina pasiruošę ir su įdomesniais pasirodymais. Tai tikrai džiugina“, – pridūrė jis.

Panašiai kalbėjo ir atlikėja Rūta Loop. Ji sakė, kad labai džiaugiasi, jog atlikėjai dalyvaujantys nacionalinėje atrankoje ją pradėjo vertinti labai rimtai – jos manymu, jie jau nebeateina čia vien tam, kad pareklamuotų save ar savo kūrinį, bet iš tikrųjų siekia nuvykti į didįjį konkursą ir garsinti jame šalies vardą, o gal ir pasiektų pergalę.

„Nuotaikos pozityvios, nes šiemet matau labai daug puikių pasirodymų. Galbūt man trūksta sveikos konkurencijos, bet man gera matyti, kad žmonės labai stengiasi, pasitempti ir pasistengti norisi ir man pačiai, ką nors dar sugalvoti. Kadangi patikusių pasirodymų yra daug, išskirti vieno negalėčiau – žavi ir Monique, ir „The Roop“, ir Evgenya Redko... ir daug tų, kurių dar nepaminėjau.

Tikrai turime iš ko rinktis. Žinoma, tikiuosi, kad žmonėms patinka ir mano pasirodymas, nes palaikymo žinučių iš Lietuvos ir užsienio sulaukiu visai nemažai. Mane, kaip atlikėją, tai labai džiugina ir tikrai džiaugiuosi, kad nusprendžiau dalyvauti“, – šypsojosi Rūta Loop.

Nė vienos nacionalinės atrankos nepraleidęs pusfinalio dalyvis Gabrielius Vagelis patikino, kad šių metų pasirodymai jam paliko gerą įspūdį: „Man patiko. Labiausiai man patiko Nombeko Augustė, labai gaila, kad ji nepateko į antrąjį etapą. Taip pat išskirčiau Rūtos Loop kūrinį.“

Po pirmojo pasirodymo įvaizdį pakeitusios atlikėjos Kristinos Radžiukynaitės-KaYros manymu, šių metų atranka tikrai stipri, yra daug skirtingų stilių kūrinių, o taip pat ir charizmatiškų asmenybių.

„Labai maloniai stebina, – sakė KaYra. – Tikrai labai patiko Rūtos Loop, Monikos Marijos, Monique ir dar daugelis kt. pasirodymų, o labiausiai patiko „The Roop“ – tai artimiausia tam, ką aš pati noriu kurti, daina turi aiškią žinutę ir daug pozityvo. Ir norėčiau palinkėti, kad Lietuva to pozityvumo nebijotų, nes „Eurovizijoje“ jis yra mėgstamas, o mes labiau vertiname lyrines, kiek liūdnesnes dainas. Nenustumkime į šoną tų linksmų dainų, nes jos gali mums atnešti sėkmę.“

Pirmasis nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pusfinalis – LRT TELEVIZIJOS eteryje jau šį šeštadienį, vasario 1 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.