Naujienų srautas

Veidai2019.07.01 12:18

„Nacionalinė ekspedicija“: Selemonas Paltanavičius išbandė bičių terapiją – prigulė ant avilių

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį visi „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviai praleido Darbėnuose. Gamtininkas Selemonas Paltanavičius paryčiais išbandė bičių terapiją, o tiksliau – buvo prigulęs ant gultų namelyje, pastatytame ant bičių avilių.

Gamtininkas prisipažino, kad į ypatingą namelį atėjo tik paryčiais, kad pasikrautų energijos visai dienai.

„Bičių terapija yra sunkiai apsakoma žodžiais. Bent pusvalandis, praleistas su bitėmis, pakrauna ilgam laikui“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalbėjo S. Paltanavičius.

Šis namelis ypatingas tuo, kad bičių aviliai yra įrengti po gultais, ant kurių kiekvienas gali atsigulti. Anot gamtininko, iš avilio vidaus sklindanti bičių energija žmogų ramina.

„Mums keliauti dar liko šešios dienos, tai energijos mums tikrai reikės. Bičių terapija gali būti naudinga kiekvienam, ypač tiems, kuriuos kankina nemiga. Taigi tokioje aplinkoje žmonės praleidę naktį iš karto pajustų geros energijos pliūpsnį. Tikrai visiems siūlyčiau išbandyti bičių terapiją. O tokių vietų Lietuvoje yra net keletas“, – kalbėjo S. Paltanavičius.

Pats gamtininkas bitininkauti pradėjo nuo šeštos klasės, nors šiuo metu jis šią veiklą yra apleidęs.

„Mano santykis su bitėmis yra labai mielas. Pats esu jas prižiūrėjęs, medų sėmęs ir netgi labai smarkiai buvau sugeltas. Jos gali būti puikus pavyzdys, kaip darniai gyventi tokioje didelėje šeimoje, nes kartais žmonės dviese nesugeba sutarti“, – mintimis dalinosi gamtininkas.

Pirmadienį ekspedicija pajudėjo į Mosėdį, kur aplankys akmenų muziejų. Šį tašką dažnai į savo ekskursijų maršrutus įtraukia moksleiviai.

„Aš manau, kad šį muziejų galima susieti su bitėmis, nes jo įkūrėjas gydytojas Vaclovas Intas pasidarbavo kaip darbštieji vabzdžiai. Jis praktiškai vienas ir sukūrė visą muziejų“, – juokavo S. Paltanavičius.

Daugiau apie tai – laidoje (nuo 49.31 min.):

„Labas rytas, Lietuva“ I dalis. Darbo drabužių kultūra: jiems Lietuvoje išleidžiama daugiau nei Vakaruose?
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą