Veidai

2019.05.12 16:58

Legendinė trijulė: kaip Vytautas Šerėnas, Arūnas Valinskas ir Gintaras Ruplėnas baudą centais mokėjo

Archyvinių kadrų galerija
LRT.lt 2019.05.12 16:58

Daugelis iki šiol pamena pramogų pasaulio atstovo Arūno Valinsko pokštą, kai prieš maždaug 20 metų 15 tūkst. litų baudą jis sumokėjo smulkiomis monetomis. Pakrauti ir nuvežti pinigų pilną priekabą jam padėjo bendražygis, penktadienį netikėtai sustojus širdžiai miręs humoristas Vytautas Šerėnas.

Archyviniuose kadruose užfiksuotas visas procesas. Iš pradžių A. Valinskas ir a. a. humoristai V. Šerėnas bei Gintaras Ruplėnas pila 1, 2 ir 5 centų monetas į priekabą. Kad procesas atrodytų iškilmingesnis, bendražygiai darbui pasirinko aukso spalvos kibirus ir kastuvus.

15 tūkst. litų monetomis svėrė apie 700 kg. Krovinys subertas į aukso spalva nudažytą priekabą, pritvirtintą prie visureigio.

Krovimo procesą stebi ir Žilvinas Žvagulis su besilaukiančia Irena Starošaite. Būtent per judviejų vestuves 1998-ųjų rudenį A. Valinskas ir užsidirbo solidžią baudą.

Vestuvėse piršliu buvęs A. Valinskas policijai pranešė, kad viešbutyje „Šarūnas“, kur vyko šventė, padėta bomba. Atvykę pareigūnai sprogmenų nerado. A. Valinskas teisinosi, kad viso labo juokavo, tačiau už melagingą pranešimą jam vėliau buvo paskirta bauda.

Šoumenas sutarė, kad teismo antstoliams baudą sumokės grynaisiais pinigais, tik neperspėjo, kad labai smulkiais. Taip A. Valinskas parodė, kad su bauda nesutinka.

Visureigį su priekaba iki antstolių biuro vairavo V. Šerėnas.

Archyviniuose kadruose matyti, kaip jis su bendražygiais stovi biuro koridoriuje su kibirais, pilnais pinigų.

Bendražygio netekties sukrėstas A. Valinskas penktadienį LRT RADIJUI sakė, kad šia mirtimi pažymėta vieno Lietuvos humoro etapo pabaiga, kurį galėsime tik prisiminti.

Humoristas, ekonomikos mokslų daktaras V. Šerėnas penktadienį sustojus širdžiai mirė eidamas 60 metus.

V. Šerėnas laiką leido savo sodyboje Labanoro girios glūdumoje šalia Girutiškio rezervato. Atvykusiems medikams humoristo atgaivinti nepavyko.

Atsisveikinimas su V. Šerėnu vyks Vilniaus laidojimo rūmuose pirmadienį ir antradienį. Humoristas bus laidojamas Antakalnio kapinėse. 

Netikėta V. Šerėno mirtis sukrėtė jo šeimą, daugybę bičiulių ir bendražygių.