Veidai

2019.04.25 11:11

Ignas Krupavičius jau išsimaudė Baltijos jūroje: nereikia laukti griaustinio, reikia pačiam juo būti

Gintarė Micevičiūtė, LRT.lt2019.04.25 11:11

„Palanga ir Baltijos jūra man antri namai“, – sako iš vandens išlindęs LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėjas Ignas Krupavičius. Maudynių sezoną jis atidarė ketvirtadienį, balandžio 25-ąją Palangoje, kai vandens temperatūra buvo 9 laipsniai šilumos, o oro – vos 15.

Liaudies išmintis, kad maudytis galima tik po pirmojo griaustinio I. Krupavičiui – nė motais. „Nereikia laukti griaustinio, reikia pačiam juo būti“, – teigia I. Krupavičius, kuris ankstyvą pavasarį į šaltą jūrą šoka jau bene dešimt metų iš eilės.

Tiesa, prieš neriant į vandenį, būtina pasiruošti ir gerai apšilti. I Krupavičius šįryt pabėgiojo pušyne ir pasimankštino. Po maudynių laukė maistingi pusryčiai – pilno grūdo košė su bananu.

„O tiems, kam per šalta Baltijos jūra net vasarą, patarčiau namie prisileisti šiltą vonią su muilo burbulais arba kitas variantas, važiuoti prie Viduržemio jūros“, – juokavo I. Krupavičius.

Pernai I. Krupavičius buvo priėmęs LRT PLIUS laidos „Į sveikatą!” vedėjo Alano Dzeranovo iššūkį ir nėrė į ledinę eketę.

„Tokios ankstyvos šaltos maudynės tarytum naujas gimimas. Tai ir adrenalinas, ir kūno organizmo pažadinimas dienai. Viskas yra mūsų mintyse, jei įsiteiksi, kad šalta ir bus šalta. Į viską reikia žiūrėti paprasčiau, be įsitikinimų ir nusistatymų. Taip, šiek tiek pagėlė kojas, pakuteno vėsuma, bet emocijos šaltį ištirpdo“, – kalbėjo I. Krupavičius.  

Jis pridūrė, kad nei į eketę, nei į Baltijos jūrą stačia galva nerti nepatartina – reikia ne tik apšilti, bet ir žinoti savo organizmo būklę, dėl tavo sveikatos galimybių nepakenktų pasikonsultuoti su medikais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt