Tavo LRT

2017.12.06 13:13

Verslas Australijos kapinėse: kavinės, ekskursijos ir koncertai

Sunku patikėti, bet verslo naujovių australai imasi net kapinėse. Štai Pietų Australijoje Adelaidės miesto senosiose Vesteraso kapinėse jau kurį laiką parduodamas aliejus, pagamintas iš čia augančių šimtamečių alyvmedžių vaisių. Neseniai kapinių 180-mečiui paminėti išleista 80 butelių serija buvo išpirkta akimirksniu, praneša LRT RADIJAS, apžvelgdamas Australijos verslo naujienas.

Pasak Adelaidės kapinių valdybos pirmininko Roberto Pitto, tai tik viena išmonių bandant į ramybės oazę pritraukti gyvų žmonių. Apsilankymas čia ne liūdnomis aplinkybėmis gali padėti jiems suplanuoti ir savo paskutinę kelionę. Juolab kad, Australijos visuomenei vis labiau senstant, mirčių skaičius didėja. Tokie ir panašūs klausimai aptariami net ir per kapinių organizuojamus pietus.

Į didžiausias pietų pusrutulyje Sidnėjaus Rookwoodo kapines minias traukia atvirų durų dienos, teminės ekskursijos ir netgi dviračių lenktynės. Čia veikia kelios kavinės. Neseniai Rookwoodo 150-mečio proga tarp kapų susėdusi publika galėjo klausytis džiazo orkestro, savo meną demonstravo duobkasiai.

Australijos laidotuvių industrijoje sukasi daugiau kaip milijardas dolerių.

Bankų laimėjimus stelbia skandalai

Didžiausias Australijos bankas „Commonwealth Bank of Australia“ praėjusius finansinius metus baigė džiaugdamasis 10 mlrd. dolerių pelnu. Šiek tiek mažiau uždirbę trys kiti didieji bankai ir „Commonwealth Bank of Australia“ vadinami keturiais šalies bankininkystės ramsčiais.

Šiuos laimėjimus stelbia skandalai dėl neetiško finansinių institucijų darbo stiliaus, ypač draudimo, finansinių konsultacijų ir paskolų srityje. Todėl prieš porą dienų visuomenėje buvo džiaugsmingai sutikta žinia, kad bankų veiklą tirs Australijos Karališkoji komisija.

Tai griežta institucija, turinti ir policijos, ir teismo įgaliojimus. Ji gali išduoti kratos orderį, pateikti šaukimą į teismą, išimti dokumentus, suimti neatvykus į teismą, o atvykus ir neatsakinėjant į klausimus šešiems mėnesiams pasodinti į kalėjimą.

Beje, apie Karališkosios komisijos sudarymą paskelbęs šalies ministras pirmininkas Malcolmas Turnbullas ir pats yra bankininkas, ilgai priešinęsis šiam žingsniui.

Augant nepasitikėjimu įprastais bankais, Australijoje vis didesnio populiarumo sulaukia nauja, vadinamoji pogrindinė, bankininkystės sistema. Šiuo metu daugiau kaip 0,5 mln. australų, daugiausia jaunimas, yra atsidarę kripto valiutos sąskaitas.

Pica – tiesiai į lovą chirurgijos skyriuje

Pica bus pristatyta bet kuriuo metu ir bet kur – ne tik nurodytu adresu kaip iki šiol. Tokia prieš savaitę paskelbta stambiausios Australijoje picų frančizių grandinės „Domino“ naujovė sulaukė ne tik susidomėjimo. Iškart atsirado daugybė norinčiųjų patikrinti, ar tikrai internetu užsakyta karšta pica bus laiku pristatyta nurodžius tik kliento GPS koordinates.

Netrukus pasipylė užsakymai picą įteikti priešais aludę, dengtos čiuožyklos viduryje, plaukimo baseine, ligoniui tiesiai į lovą chirurgijos skyriuje, hidraulinio krano operatoriui statybos aikštelėje, buriuotojui, vos prisišvartavusiam prieplaukoje.

Sėkmingai įvykdytas netgi užsakymas Kanberoje iš Parlamento rūmų. Pamaitintas ne vienas žmogus, negalintis atsitraukti iš darbo vietos: gėlininkas, prekiavęs šalikelėje, sunkvežimį remontavęs vairuotojas, budintys apsaugininkai.

Pasak „Domino“ picos atstovų, naujovė pasiteisino ir veikia sklandžiai. Kol kas pavėlavo tik užsakymas į Australijos karinio laivyno bazę (dėl saugumo sistemos) ir į vieną iš 70 Sidnėjaus paplūdimių, vairuotojui ne iš karto suradus nurodytą pliažo rankšluostį.