Tavo LRT

2021.03.22 15:19

Džordana Butkutė: su tokia, kaip aš, negyvenčiau

LRT.lt2021.03.22 15:19

„Buvo toks metas, kai tyliai apverkiau jos karjerą ir gyvenimą, – sako laidos „Kur važiuojam?“ vedėja Nomeda Marčėnaitė, – bet dabar suprantu, kad nevalia nustoti tikėti žmogaus stiprybe ir meilės galia, nes tai banalu tik romanuose. Gyvenime tai – stebuklas. Šiandien ji dainuoja ne tik ją mylintiems, bet ir daugybei suklupusių, savimi nusivylusių žmonių. Dabar apie tai kalbėtis su Džordana paprasta.“

„Ar tikrai reikalingas toks interviu? – pirmiausia pasiteirauja į Nomedos vairuojamą automobilį sėsdama Lietuvos pop ir roko karaliene tituluojama dainininkė, populiarių dainų autorė Džordana Butkutė. – Juk viskas jau išsakyta, nufilmuota, net knyga parašyta, – ką naujo dar galėčiau papasakoti?“

Tiesa, praėjus kelioms minutėms jau noriai leidžiasi į prisiminimus ir dalinasi iki šiol neatskleistais gyvenimo puslapiais. Prisimena vaikystės įspūdžius iš gyvenimo Raseiniuose, vėliau Šakiuose, geraširdę, atlaidžią mamą ir griežtą, ūmaus būdo tėtį, vaikiškas išdaigas ir netramdomą temperamentą mokykloje. Visada buvusi kitokia, išskirtinė, todėl nuolat tekdavę konfliktuoti su suaugusiais. Sako galinti ant vienos rankos pirštų suskaičiuoti mokytojus, kurie su ja nekovoję, priėmę tokią, kokia buvusi. Šiandien tokius vaikus vadintume hiperaktyviais, tuomet niekam tai nerūpėjo.

Baigus mokyklą, pačiai teko padirbėti muzikos mokytoja. Dėstyti Plokščių kaimo vidurinėje mokykloje bendraamžiams. Džordana iki šiol pamena pasimatymus ir ilgus telefoninius pokalbius, pirmąsias meiles, kuriems sekančią dieną po užtrukusių pasimatymų už neišmoktas pamokas pieštuku dienyne rašydavusi dvejetą, kad vėliau nesunkiai ištaisytų...

Jaunutė, nuostabaus balso savininkė neliko nepastebėta muzikos pasaulyje. „Kiek save pamenu, visada norėjau būti pasaulio žmogus, tiesa, nežinojau koks tas pasaulis...“, – sako Džordana. Pasaulio užkariavimas prasidėjo sulaukus vos keturiolikos.

Pamena pirmuosius anksti prasidėjusio savarankiško gyvenimo žingsnius, koncertuojant gavus pirmą rimtą užmokestį: 25 rublius ir didelę dėžę šokoladinių saldainių. Iš pradžių su Šakių roko grupe „Impulsas“, vėliau dėmesį į Džordaną atkreipė profesionalaus estradinio ansamblio „Nerija“ vadovas. Gavęs mamos sutikimą, prisikvietė talentingą dainininkę į vyrišką kolektyvą.

Taip prasidėjo pramogų ir sunkaus darbo kupinas gyvenimas su visais pavojais ir pagundomis: linksmybėmis, vakarėliais, alkoholiu. Džordana sako nejučia, nepastebimai pasidavusi priklausomybei su visomis tokį gyvenimą lydinčiomis problemomis, kurių ilgainiui susikaupė pernelyg daug. Todėl Elegijaus atsiradimą šalia ji vadina stebuklu.

„Būti šalia manęs sunku, permainingas charakteris priimtinas ne kiekvienam. Juokauju, kad su tokia, kaip aš, negyvenčiau“, – šypsosi likimui dėkinga Džordana. Atsitiktinė pažintis, vėliau peraugusi į tikrą nesumeluotą jausmą padėjo talentingai moteriai atgimti gyvenime ir scenoje. Dabar jos koncertuose tūkstančių nuoširdumo išsiilgusių žiūrovų širdys plaka vienu ritmu.

Pandemijos apribojimų metu Džordana nesėdi sudėjusi rankų, jos kūrybinė energija, roko muzikos energija pulsuojantis temperamentas liejasi sukūrus Lietuvos ir užsienio muzikos kritikų aukščiausių įvertinimų sulaukusiu koncertiniu filmu „Labirintas“. Pasiilgusi žiūrovų, prisipažįsta, kad filme dainavo taip, lyg dainuotų didžiulę areną užpildžiusiems klausytojams. Visiems kartu ir kiekvienam atskirai.

Kada gimsta geriausios Džordanos Butkutės dainos? Ko labiausiai bijo garsiausia Lietuvos dainininkė? Kas niūriausiomis gyvenimo akimirkomis visada pakelia nuotaiką? Visus atsakymus sužinosite pažiūrėję naują Nomedos Marčėnaitės laidą „Kur važiuojam?“. Pokalbių laida transliuojama kiekvieną antradienį portale LRT.lt. Laidų įrašus galima peržiūrėti LRT mediatekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt