Tavo LRT

2020.01.20 12:19

Radijo programai LRT KLASIKA vadovaus Julijus Grickevičius

LRT.lt2020.01.20 12:19

Nuo sausio 20 d. radijo programos LRT KLASIKA vadovu skiriamas Julijus Grickevičius, beveik penkiolikos metų darbo kultūros ir meno srityje patirtį turintis komunikacijos ir rinkodaros specialistas. Prieš tapdamas LRT KLASIKOS vadovu J. Grickevičius dirbo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, kur ėjo direktoriaus pavaduotojo ir Rinkodaros departamento vadovo pareigas.

Save klasikinės muzikos ir džiazo mylėtoju vadinantis J. Grickevičius šiuo metu vadovauja ir Lietuvos džiazo federacijai bei nuolat bendradarbiauja su „Vilnius Mama Jazz“, „Nida Jazz Maratonas“ ir kitais muzikos festivaliais. J. Grickevičius taip pat yra dirbęs Kauno miesto simfoniniame orkestre, Kauno bigbende, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, kur buvo atsakingas už komunikacijos projektus. Vytauto Didžiojo universitete Julijus yra baigęs viešosios komunikacijos studijas.

„Mane visada domino akademinės muzikos, kultūros komunikacijos tema, taip pat – klasikinės muzikos aktualumo šios dienos kontekste klausimas. Kaip padidinti jos pasiekiamumą ir kaip pristatyti ją auditorijai naujai? Tikiu, kad klasika gali tapti tiltu tarp muzikos, atlikimo meno, gilių kultūros temų ir klausytojų.

LRT KLASIKA sieks ir toliau išlaikyti klasikinės muzikos kryptį, tačiau taps atviresnė ir kitiems žanrams. Plėsdama savo klausytojų auditoriją, radijo programa sieks ne tik išlaikyti jau pamėgtas laidas ir formatus, tačiau siūlys ir naujienų, galbūt ateityje ne tik transliuos, bet ir organizuos muzikos koncertus. Taip pat integruodamiesi kartu su kitomis LRT žiniasklaidos platformomis galėsime pasiūlyti įvairesnių būdų auditorijai pasiekti LRT KLASIKOS komandos kuriamą turinį“, – sako naujasis LRT KLASIKOS vadovas J. Grickevičius.

LRT Julijus pažįsta ne tik kaip klausytojas, žiūrovas ar portalo naujienų skaitytojas – praėjusiais metais jis prisijungė prie LRT PLIUS laidos „Kultūros diena“ kūrėjų komandos. Kasdien tiesiogiai transliuojamą kultūros aktualijų ir pokalbių laidą jis veda pasikeisdamas su Gerūta Griniūte ir Živile Kropaite.

LRT KLASIKA yra kultūrai ir kokybiškai muzikai skirta radijo programa, kurios galima klausytis ir LRT.lt portale, o laidų įrašus bet kuriuo metu rasti LRT mediatekoje. LRT KLASIKOS eteryje šalies kultūrinį gyvenimą analizuoja kasdien transliuojamos „Ryto Allegro“ ir „Pakeliui su klasika“ laidos. Taip pat kuriamos autorinės laidos – džiazo muzikologės L. Slepkovaitės „Sėsk į traukinį A“, kompozitorių G. Kuprevičiaus „Audiologai“, Š. Nako ir M. Urbaičio „Modus“, žurnalistės V. Melnikienės „Kasdienybės kultūra“ ir kitos.

LRT KLASIKOS eteryje taip pat galima išgirsti žymių Lietuvos aktorių balsais įskaitytas knygas, radijo spektaklius ir radijo serialus. Be to, LRT KLASIKOS klausytojai gali klausytis koncertų įrašų iš žinomiausių Lietuvos ir pasaulio salių. Kasmet tokių koncertų LRT KLASIKOS eteryje transliuojama daugiau nei 400.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.