„Manau, kad abiems komandoms [Prancūzijai ir Ispanijai – LRT] tai bus rimčiausias išbandymas šiame pasaulio čempionate. Manau, kad šitas pusfinalis yra vertas pusfinalio žodžio, nes iš šitos lentelės pusės pateko į jį būtent tos komandos, kurias įdomu žiūrėti“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sakė buvęs futbolininkas Arūnas Klimavičius.
Ketvirtadienį pirmąja pasaulio futbolo čempionato pusfinalio dalyve tapo Prancūzija, o penktadienį paaiškėjo jos varžovė. Ja tapo Ispanija, kuri 2:1 palaužė Belgijos rinktinę.
Taip pat skaitykite
„Ispanija buvo favoritė šios ketvirtfinalio poros. Belgijos „auksinė karta“ pakelta galva gali išeiti ir palikti čempionatą. Ispanija dažnai siejama su puolimu, bet tai buvo tik pirmas praleistas įvartis pasaulio čempionate. Tas subalansuotas žaidimas ir atvedė į tokį rezultatą.
Thibaut Courtois po rungtynių pripažino, kad jis galėjo tęsti rungtynes, bet tai buvo trenerio sprendimas [jį pakeisti – LRT]. Treneris buvo nusistatęs, kad tik 100 procentų pasiruošę futbolininkai gali būti aikštėje. Keturgalvis raumuo, kuris neleido T. Courtois toliau išmušti kamuolio, lėmė tai, kad treneris jį pakeitė. Įdomus sprendimas, nes paskutinėmis minutėmis pamatėme, jog būtent vartininko klaida lėmė, kad Ispanija keliauja į pusfinalį“, – susitikimą apžvelgė futbolo ekspertas A. Klimavičius.
Ispanai šiame čempionate yra praleidę vos vieną įvartį ir žengia be pralaimėjimų, nors puolimo žvaigždė Lamine`as Yamalis per šešerias rungtynes įmušė tik vieną įvartį.
„Vakar buvo žymiai daugiau jo epizodų, nei prieš tai matėme. Jau grįžta tas L. Yamalis, kurį esame įpratę matyti „Barcelona“ klube. Manau, kad šis čempionatas yra lyderių čempionatas. Jeigu pažiūrėsime į didžiąsias rinktines, tai būtent lyderiai muša įvarčius – Harry Kane`as, Erlingas Haalandas, Kylianas Mbappe. Manau, kad L. Yamalio formos kilimas būtent dabar yra pats geriausias dalykas, nes svarbiausi įvarčiai mušami svarbiausiose rungtynėse“, – šeštadienį kalbėjo A. Klimavičius.
Ispanai 2024-aisiais triumfavo Europos čempionate, o tuomet vienas iš pagrindinių žaidėjų buvo Nico Williamsas. Visgi šiose planetos pirmenybėse puolėjo vaidmuo yra sumenkęs, o tai lemia prieš čempionatą patirta trauma bei didelė konkurencija.
„Manau, kad per tuos 2 metus keitėsi formos ir augantys futbolininkai. Matome, kad Alexas Baena gerai žaidžia, buvo ir Gavi bandomas, o tai reiškia, kad N. Williamsas į tą poziciją dabar yra tik trečioje vietoje matomas. Po Europos čempionato kalbų buvo, bet N. Williamsas neišvyko į elitinį klubą ir liko savame. Suprantama, kad yra sunku yra patekti į Ispanijos vienuoliktuką“, – pasakojo futbolo ekspertas.

Iš čempionato iškritusi Belgija G grupėje atrodė slogiai, tačiau vis tiek iškovojo pirmą vietą. Vaizdas pasikeitė atkrintamosiose, kai belgai stebuklingai išsigelbėjo prieš Senegalą (3:2), o vėliau su vėjeliu nupūtė Jungtinių Amerikos Valstijų rinktinę (4:1). Visgi ispanų barjeras pasirodė per aukštas.
„Kai sakome, kad Belgijos „auksinė karta“ nieko nelaimėjo, tai reikia suprasti, kokia konkurencija yra pasaulyje. Jeigu pažiūrėsime į pasaulio čempionatų nugalėtojų istoriją, tai jie keičiasi. Kartais reikia 20 metų laukti, kad didelė futbolo šalis patektų į finalą. Belgija vis dėlto yra mažesnė šalis, nors turėjo žvaigždžių. Matėme ir vakar dienos rungtynėse, kad keitimai lėmė rezultatą. Kokie žaidėjai sėdi ant Ispanijos atsarginių suolelio... Tai parodo, kokią masę gerų futbolininkų turi tos didžiosios šalys“, – konstatavo buvęs futbolininkas.
Ispanų raktu į pergale jau antrose rungtynėse paeiliui tapo Mikelis Merino. Londono „Arsenal“ saugas dvikovose su Portugalija ir Belgija aikštėje pasirodė tik po keitimo, tačiau per kelias minutes sugebėjo rasti įvarčius.
„M. Merino jau antrose rungtynėse iš eilės pelnė įvartį, o Pedri, kuris yra vienas geriausių pasaulio saugų, išeina į aikštę tik po keitimo. Reikia suprasti, kokia yra konkurencija, kad būtum vienuoliktuke. Tie žaidėjai, kurie išeina po keitimo, jie neišeina rezultato palaikyti. Jie išeina su viltimi pelnyti įvartį ir pakeisti rezultatą“, – Ispanijos rinktinės ginklus akcentavo A. Klimavičius.

Nors viena pusfinalio pora jau yra aiški, kita paaiškės tik sekmadienį anksti ryte. Likusiuose ketvirtfinaliuose Norvegija susitiks su Anglija, o Šveicarija bandys palaužti titulą ginančią Argentiną.
Norvegai aštuntfinalyje pranoko brazilus (2:1), o mažumoje likę anglai išsikapstė akistatoje su Meksika (3:2). Intriguojantis susitikimas Lietuvos laiku vyks sekmadienį 00.00 val.
„Atsižvelgdamas į ankstesnius šio čempionato rezultatus sakyčiau, kad ši pora favorito neturi. Manau, kad norvegai nugalėję brazilus parodė, kaip moka žaisti su kamuoliu. Galima susidaryti įspūdį, kad Skandinavija žaidžia jėgos futbolą, bet, jeigu pažiūrėtume paskutines minutes su brazilais, tai norvegai buvo kaip brazilai ir su kamuoliu išdarinėjo ką tik nori. Matėme, kad brazilų nervai nelaikė ir jie rinkosi geltonas korteles. Daug kas akcentuoja E. Haalandą, nes jis gali nuspręsti rungtynių baigtį, bet aplink jį yra labai stiprūs kiti futbolininkai. Šis ketvirtfinalis yra labai lygus.
Maloniai nustebino [Norvegija – LRT], bet jie ir atrankos rungtynėse sutriuškino Italiją. Pasaulio čempionate stiprių rungtynių reikia būtent lemiamuose etapuose, kad apie tave kalbėtų kurį laiką. Tie etapai nėra lengvai įveikiami“, – į ketvirtfinalį žvelgė futbolo ekspertas.

Lietuvos laiku sekmadienį 04.00 val. prasidės rungtynės tarp Argentinos ir Šveicarijos. Argentiniečiai aštuntfinalyje panaikino dviejų įvarčių deficitą ir įveikė Egiptą (3:2), o Šveicarija baudinių serijoje nugalėjo iki tol puikiai žaidusią Kolumbijos rinktinę.
„Manau, kad šiame ketvirtfinalyje Argentina yra favoritė, bet jiems reikia pradėti žaisti nuo pirmos minutės. Matėme, kad rungtynių galuose metamos didelės pajėgos, nors tada reikia ir sėkmės. Nuo pat pirmų minučių nereikia žiūrėti į Lionelį Messi, ką jis padarys, o patiems reikia žaisti. Šveicarijai vien buvimas ketvirtfinalyje yra neįtikėtinas pasiekimas“, – komentavo A. Klimavičius.
Pasaulio čempionai paaiškės liepos 19 dieną. Vis dar egzistuoja tikimybė, jog finale susikaus Prancūzija ir Argentina. Būtent toks finalas vainikavo 2022 metų čempionatą.
Pasak A. Klimavičiaus, abi komandas finale pamatyti įmanoma, tačiau įdomiau būtų išvysti kitokią pusfinalių baigtį: „Pakankamai realu, bet jau matėme tą finalą, todėl vienos komandos norėtųsi kitos.“
Tekstą parengė Justas Virbickas






