„Gaila. Gaila, kad pasibaigė sezonas“, – po penktadienį patirto pralaimėjimo sakė Kauno „Žalgirio“ puolėjas Arnas Butkevičius.
Tomo Masiulio auklėtiniai buvo arti to, kad ketvirtfinalio serijoje išplėštų ir penktąsias rungtynes, tačiau galiausiai savo sirgalių akivaizdoje išgyveno pratęsimo dramą, kurioje 90:94 (20:25, 22:22, 20:14, 18:19, 10:14) teko pripažinti Šarūno Jasikevčiaus treniruojamos Stambulo „Fenerbahče“ ekipos pranašumą.
„Rungtynės buvo tašką į tašką, galėjo į bet kurią pusę kryptį. Išėjome į pratęsimą, o jame jau per daug klaidų padarėme. Varžovai tuo pasinaudojo ir pabėgo. Dvi mūsų klaidos, jų tritaškis. Susikrovė jie persvarą ir pasijautė žymiai geriau“, – trumpai pralaimėjimo priežastis įvardino A. Butkevičius.
Gynybos ramsčiu tapęs puolėjas šioje dvikovoje pasižymėjo 5 taškais ir 5 atkovotais kamuoliais. Kalbėdamas apie visą ketvirtfinalio seriją, kurią „Žalgiris“ pralaimėjo 1-3, A. Butkevičius neslėpė apmaudo ypač dėl dvikovų Stambule.
„Pirmos dvejos rungtynės serijoje buvo tikrai slogios. Dvejopas jausmas, nes šiandien kovojome, darėme viską, ką galėjome, bet pralaimėjome. Dabar net sunku kažkokio pozityvo įžvelgti“, – teigė „Žalgirio“ puolėjas.
Tiesa, netrukus kalba pasisuko apie Eurolygoje ryškiai debiutavusį Ąžuolą Tubelį. A. Butkevčius savo komandos draugui pagyrų negailėjo.
„Manau, kad jis yra vienas iš geriausių ketvirtų numerių Eurolygoje. Nemanau, kad galima ties šituo klausimu ir ginčytis. Buvo stabilus ne pagal savo amžių, taip pasakyčiau. Per visą sezoną buvo vienas stabiliausių mūsų žaidėjų. Tikrai kažkiek ir nustebino. Nemanau, kad kažkas galėjo laukti, kad žais taip gerai ir taip stabiliai. Tikrai nerealus sezonas. Tegul tik toliau dirba, auga ir ateitis laukia labai šviesi“, – konstatavo A. Butkevičius.

Šiltai „Žalgirio“ puolėjas atsiliepė ir apie darbą su treneriu T. Masiuliu.
„Turi tą ramybę, savo sistemą, kuria tiki. Ją aiškiai išdėsto žaidėjams ir nori, kad jie tai įgyvendintų. Tai yra didžiulis pliusas, nes kiti treneriai mėgsta pridėti tos informacijos tiek, kad net sunku susigaudyti. T. Masiulis naudoja tikslią informaciją ir stengiasi neapkrauti kitais dalykais“, – esminius trenerio bruožus išskyrė A. Butkevičius.
Tuo metu kalbėdamas apie viso Eurolygos sezono pozityvius dalykus „Žalgirio“ lietuvis nepaliko nuošalyje ir sirgalių.
„Manau, kad penkta vieta reguliariajame sezone yra superinis rezultatas, kai tokia yra konkurencinga lyga. Prognozės buvo ir tokios, kur niekas nenumatė net ir įkrintamųjų mums. Buvome ganėtinai pastovūs viso sezono metu. Kaip nerealiai pozityvų dalyką išskirčiau ir sirgalius. Šios atkrintamųjų rungtynės pagal atmosferą buvo geriausios, kokias aš esu matęs“, – teigė A. Butkevičius.
„Žalgirį“ įveikusi Stambulo „Fenerbahče“ komanda finalo ketverte apginti čempionų titulą bandys gegužės 22–24 dienomis.
Kauno komanda jau šį sekmadienį grįš į LKL kovas.






