2019.03.01 22:39

Palšytė įveikė kvafilikacijos barjero kartelę ir varžysis Europos čempionato finale

LRT.lt2019.03.01 22:39

Airinė Palšytė sėkmingai pradėjo Europos uždarųjų patalpų lengvosios atletikos čempionatą Glazge (Škotija). Didžiausia Lietuvos sportininkų delegacijos viltis šuolio į aukštį atrankos varžybų kvalifikacijoje geriausiu bandymu peršoko 1,93 m. aukščio kartelę bei to užteko iškovoti bilietui į finalą.

A ir B grupėse atrankos grupėse kvalifikacijos varžybose besivaržiusios sportininkės kovojo dėl aštuonių bilietų į finalą. Tiesioginį kelialapį į finalą garantavo įveikta 1,96 m aukščio kartelė. Su šia užduotimi atrankos varžybose neteko tvarkytis nei vienai sportininkei, todėl į finalą pateko visos šuolininkės į aukštį, peršokusios 1,93 cm aukščio kartelę.

Lietuvos šuolininkė savo pasirodymą varžybose sportininkių B grupėje pradėjo nuo 1,81 cm aukščio kartelės, su kuria be problemų susitvarkė. A. Palšytė pirmąsiais bandymais įveikė ir kitas dvi kliūtis kelyje finalo link (1,85 ir 1,89 m). Kartelei „ūgtelėjus“ į 1,93 m aukštį A. Palšytė kluptelėjo pirmuoju ir antruoju bandymu, tačiau trečiasis buvo sėkmingas. Po sėkmingo šuolio lietuvė lengviau atsiduso.

Kartu su A. Palšyte 1,93 cm aukščio kartelę įveikė sezono lyderės – rusė Marija Lasickienė, ukrainietės Julija Levčenka ir Katerina Tabašnik taip pat britė Morgan Lake ir švedė Erika Kinsey.

Sekmadienį nuo 21:15 val. vyksiančias šuolio į aukštį finalo varžybas tiesiogiai transliuos LRT PLIUS kanalas ir LRT.lt portalas.

Primename, jog A. Palšytė tapo čempione prieš dvejus metus vykusiame Europos uždarųjų patalpų lengvosios atletikos čempionate Belgrade. Tuomet šuolininkė į aukštį, jau užsitikrinusi nugalėtojos titulą, pasiekė ir Lietuvos rekordą peršokusi 2,01 m aukštyje buvusią kartelę.