Sportas

2016.12.29 11:02

Dakaras 2017: visi trys lietuvių ekipažai – jau Pietų Amerikoje

LRT.lt 2016.12.29 11:02

Benedikto Vanago komanda po 41 val. kelionės ketvirtadienio naktį pasiekė Buenos Aires ir netrukus pasiims anksčiau atplukdytą techniką, su kuria startuos Dakaro ralyje. Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio komanda savo ruožtu jau įsikūrė Dakaro starto vietoje Paragvajuje.

Atlanto vandenyną B. Vanago komanda įveikė 8 kilometrų aukštyje, skrisdama didesniu nei 900 km/val. greičiu. Argentinos sostinę B. Vanagas pasiekė 1 valandą nakties vietos laiku. 

Kelias valandas pailsėję komandos nariai vyks atsiimti komandos automobilių. 

Tuo tarpu A. Juknevičiaus ir D. Vaičiulio komanda jau įsikūrė Dakaro starto vietoje Paragvajuje. 

Po 18 valandų kelionės iš Argentinos Zaratės miesto, lietuviškoji Antano Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio komanda pasiekė Asunsjoną – miestą, kuriame startuos 2017-ųjų metų Dakaro ralis. Tačiau iki pirmojo ralio etapo laukia dar daug darbų – automobilio bandymai, administraciniai ir techniniai formalumai, skelbiama lietuvių  komandos pranešime spaudai.

Apie vidurnaktį vietos laiku Paragvajų pasiekęs „CRAFT Bearings“ komandos konvojus apsistojo miesto centre esančiame viešbutyje. Ši šalis – Dakaro naujokė, todėl nenuostabu, kad vietiniai čia itin pašėlę dėl lenktynininkų ir varžybų. Sausio 2-oji, ralio starto diena, netgi paskelbta nacionaline nedarbo diena.

„CRAFT Bearings“ komanda. G. Kropio nuotr.

„Visose šalyse matomas susidomėjimas. Vaikai, suaugę – visi vos pamatę numeriais pažymėtus automobilius puola sveikintis, siekia įsiamžinti. Matosi, jog varžybų populiarumas ir naujai prie Dakaro šeimos prisijungusiame Paragvajuje ne ką mažesnis“, – sako A. Juknevičius. „Dabar ramiai išsimiegosime, o rytoj keliausime į trasą, kur pagaliau išbandysime automobilį. Kartu su „South Racing“ ekipos pilotais ten turėsime nemažai laiko, todėl galėsime maksimaliai prakratyti mūsų žirgą.“

Sausio 1-ąją Dakaro dalyvių laukia iškilmingas starto podiumas, tačiau iki jo lenktynininkai dar turės įveikti ir technines bei administracines komisijas, kuriose tikrinamas ir automobilis, ir sportininkų ekipuotė bei dokumentai. Pirmajame Dakaro ralio etape A. Juknevičiaus ir D. Vaičiulio ekipažas startuos iš 28-osios pozicijos.