Sportas

2021.08.31 11:15

Paralimpinio komiteto prezidento kirtis valdžiai: pasakykite paralimpiečiams į akis, kad jie 7 kartus prastesni

LRT.lt2021.08.31 11:15

Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas ir paralimpinis čempionas Mindaugas Bilius savo feisbuko paskyroje iš peties kirto pinigų neįgaliesiems sportininkams gailinčiai valdžiai. Anot Rio paralimpinio čempiono, Lietuvoje neįgalūs sportininkai valdžios akyse yra septynis kartus prastesni.

„Prieš penkerius metus, grįžęs iš Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių, tikėjau, kad mano ir Lietuvos golbolo rinktinės medaliai pralaužė ledus politikų galvose. Paralimpiečiams skirtos premijos, kurios šiaip jau yra beveik septynis kartus mažesnės nei sveikųjų atletų, buvo vienkartinai padvigubintos.

Tapau Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentu, tikėdamas, jog tai tik maža dalis to, ką galiu nuveikti. Ir išties per tuos kelerius metus valdžios kabinetuose pavyko „išsimušti“ daugiau lygybės: valstybės rentas gauna ne tik paralimpiniai čempionai, bet ir vicečempionai, stipendijų dydžiai artėja prie sveikųjų, žmonių su negalia sporto projektams skiriama 10% Sporto fondo lėšų.

Tačiau to neužtenka. Per darbo LPAK laiką ne kartą kreipėmės dėl premijų sulyginimo, bet šis klausimas kažkur vis „pasiklysdavo“. Nesame patenkinti ir rentomis tik už du medalius.

Dabar, kai visi, pradedant nuo Švietimo, mokslo ir sporto ministru, premjere ir baigiant Prezidentu, oficialiai sveikina paralimpiečius Edgarą Mataką ir Osvaldą Bareikį, iškovojus Tokijo paralimpinių žaidynių bronzą, aš jų klausiu: kiek yra nuoširdumo jūsų žodžiuose? Tai jūs jiems į akis pasakykite, jog jie yra septynis kartus prastesni už sveikuosius medalininkus ir dėl to gaus septynis kartus mažesnes premijas. O ir šiaip jų bronzos medaliai kažkokie tokie nelabai faini ir už juos jie rentų negaus. Va jei būtų sidabras ar auksas, tada kita kalba.

Ironija, sarkazmas. Kažkodėl man šiandien nesitiki, jog jūs, valdžios viršūnėse sėdintys ponai, žmogų su negalia laikote lygiu sveikajam. Galite nusimesti savo politkorektiškas kaukes ir padėti jas į stalčius, kur guli mūsų jums siųsti raštai ir prašymai.

P. S. Sporto viceministre Linai Obcarskai, tik noriu priminti, kad Osvaldas Bareikis ne kartą yra „davęs kruopų“ sveikiems sportininkams ir tapęs prizininku jūsų vadovautos Lietuvos sambo federacijos varžybose. Taigi, susitikę turėsime galimybę pakalbėti apie paralimpinio sporto ir jo atletų lygi“, – rašo M. Bilius.

LRT.lt primena, kad plaukikas O. Matakas iškovojo bronzą 50 m laisvu stiliumi varžybose, kuriose iš viso varžėsi 15 sportininkų. Dziudo imtynininkas O. Bareikis bronzos medalį laimėjo vyrų 73 kg svorio kategorijoje, kurioje varžėsi 11 atletų. Lietuvis laimėjo 3 kovas ir patyrė 1 nesėkmę prieš vėliau čempionu tapusį uzbeką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt