Sportas

2020.07.25 10:03

Emocingo mačo Marijampolėje aidai: „Sūduva“ kaltųjų neieško, publikos plūstas Vėževičius mėgavosi atmosfera

Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt2020.07.25 10:03

Ketvirtadienį Marijampolės futbolo arenoje vykusios 11-ojo A lygos turo rungtynės tarp šalies čempionų „Sūduvos“ ir Gargždų „Bangos“ daugeliui įsiminė ne dėl rezultato, o dėl aistrų aikštėje.

Dvikova baigėsi nulinėmis lygiosiomis, kurios leido „Sūduvą“ persekiojančiam Vilniaus „Žalgiriui“ atsilikimą sumažinti iki vos trijų taškų, tačiau daug daugiau emocijų tribūnose kėlė kiti aikštėje dėjęsi įvykiai.

Emocingose rungtynėse arbitras Manfredas Lukjančukas parodė net keturias raudonąsias korteles ir visos jos buvo išdalytos vienos komandos – būtent „Sūduvos“ – žaidėjams.

Pirmajame kėlinyje iš rungtynių už dvi geltonąsias korteles buvo išvytas marijampoliečių krašto gynėjas Thomas Salomonas, po pertraukos tokį pat verdiktą išgirdo Danielis Offenbacheris be po keitimo aikštėje pasirodęs Valerijus Šabala.

O atsarginiam marijampoliečių vartininkui Ignui Plūkui į rūbinę teko patraukti tiesiai nuo suolo – vartų sargas už emocingą reakciją į vieną iš dvikovos epizodų taip pat buvo eliminuotas iš rungtynių.

Įtampa rungtynių metu tik augo, o tai iliustravo ir sirgaliai, teisėjo adresu skyrę ne vieną įžeidžiamą ir necenzūriniais žodžiais papildytą skanduotę.

Svarbiausi rungtynių momentai:

„Sūduvos“ prezidentas teisėjų brigadai priekaištų neturėjo

Negana to, „Sūduvos“ žaidėjai rungtynių metu ir po jų atvirai demonstravo nepasitenkinimą teisėjų darbu, o dalis jų po paskutinio švilpuko demonstratyviai atsistojo prieš arbitrų brigadą ir pradėjo šokti „pergalės“ šokį.

Nors tribūnos virė emocijomis, Marijampolės klubo prezidentas Vidmantas Murauskas LRT.lt sakė, kad pretenzijų teisėjų brigadai neturi.

„Teisėjai dirbo savo darbą, kiekvienam savo. Žaidėjai reagavo, kaip reagavo, bet teisėjas dirbo savo darbą ir tą darbą dirbo normaliai.

Mano akimis, tai buvo normalus teisėjavimas“, – sakė V. Murauskas.

Tiesa, komandos vyriausiasis treneris Saulius Širmelis iškart po rungtynių teigė daug komentarų apie jas neturintis, padėkojo savo komandai už charakterį, tačiau prasitarė, jog viena iš kortelių paliko abejonių.

„Tegul kiti vertina (teisėjų darbą – LRT.lt), ne mano kompetencija, bet tokių rungtynių man nėra buvę. Paviršinis peržiūrėtas D. Offenbacherio išvarymas atrodo juokingas“, – teigė S. Širmelis.

S. Širmelio komentarai:

Paklaustas, ar „Sūduva“ tikisi, kad bent viena iš keturių raudonųjų kortelių bus atšaukta ir kažkuris žaidėjas išvengs ilgesnės diskvalifikacijos, V. Murauskas tikino, kad nemato prasmės.

„Už ką atšaukti? Pelnytai gautos kortelės, nėra dėl ko jų atšaukti. Klubas neturi niekam jokių pretenzijų dėl teisėjavimo, reikia žiūrėti į save, o ne į teisėjus.

Kiekvienas turi atsakyti už save – žaidėjas, atsarginis žaidėjas, treneris. Klubas, kaip vadovybė, jokių pretenzijų teisėjams neturi. Jei kas nors turi asmeninių pretenzijų, tai jų problemos, į save reikia pasižiūrėti“, – LRT.lt sakė klubo prezidentas.

Kiek kitokios nuomonės buvo tribūnose susirinkę Marijampolės komandos sirgaliai.

Jie ypač įsiaudrino antrajame kėlinyje ir teisėjo atžvilgiu pasiuntė ne vieną skanduotę, kai kurios jų buvo necenzūrinės.

V. Murausko manymu, tokiu atveju komanda tam daryti įtakos negali.

„Negražu, kai necenzūriškai šaukia, bet negalime daryti jokios įtakos. Laisvas žodis, todėl kas ką nori, tas tą reiškia. Jei necenzūriškai, tai ką padarysi, negalime tam daryti įtakos, kas ką nori, tas tą šaukia“, – sakė Marijampolės klubo vadovas.

Buvusį „Sūduvos“ žaidėją džiugino švilpimai iš tribūnų

Ne itin svetingai buvusios komandos stadione buvo pasitiktas Robertas Vėževičius. Šiuo metu Gargždų komandai atstovaujantis krašto puolėjas Marijampolės futbolo arenoje susirinkusių sirgalių nepasitenkinimą sukėlė kėliniui persivertus į antrą pusę.

Visų pirma ukmergiškis uždirbo geltonąją kortelę prieš jį prasižengusiam Th.Salamonui, o po kelių minučių kilo ir didesnių aistrų.

Th. Salamonas dar kartą prasižengė, arbitras tai užfiksavo, o varžovo veiksmais nepatenkintas R. Vėževičius priartėjo prie jo ir kažką pasakė.

Šis staiga griuvo ant žemės, o M. Lukjančukas iškart parodė R. Vėževičiui geltonąją kortelę. Tarp komandų kilo susistumdymas.

Po kurio laiko arbitras antrą geltonąją kortelę parodė ir Th. Salamonui – griuvimas buvo įvertintas kaip simuliacija, tad žaidėjas išvytas iš aikštės.

„Pradžioje jis prasižengė prieš mane, o kitame epizode sustabdė mūsų greitą ataką. Aš tiesiog priėjau, pasakiau, kad taip negalima daryti, o jis parkrito susiėmęs už veido.

Net vaizdo medžiagoje matosi, kad jo neliečiau, toks ir momentas. Tiesiog jis imitavo mano pražangą prieš jį“, – bendraudamas su LRT.lt tą epizodą prisiminė R. Vėževičius.

Po šio epizodo Marijampolėje susirinkę sirgaliai greitai pamiršo meilę buvusiam „Sūduvos“ žaidėjui ir kiekvieną kartą, kai jis paliesdavo kamuolį, garsiai švilpė ir rėkė.

R. Vėževičiaus tai iš vėžių neišmušė – jis kelis kartus atsisuko į tribūnas ir net nusišypsojo. Kaip sakė žaidėjas, tokie momentai futbolui prideda tam tikro žavesio.

„Pas mus to futbolo, galima sakyti, daug nėra, todėl, iš vienos pusės, tai tarsi patiko. Tai futbolas, kurį žmonės myli ir dėl kurio ateina, palaiko.

Čia marijampoliečiai. Žinome, kad jie karštai palaiko savo komandą. Manęs tas per daug neveikia, net dar labiau užvedė tie garsai priimant kamuolį“, – sakė žaidėjas.

„Nežinau, per daug to (švilpimo – LRT.lt) nesureikšminu, ten buvo praleisti geri treji metai, futbolo atmosfera ten gera“, – tvirtino futbolininkas.

Nors dvikovos pabaigoje gargždiškiai aikštėje turėjo trijų žaidėjų persvarą, nieko apčiuopiamo nesukūrė ir namo iškeliavo su vienu tašku.

„Aišku, yra (apmaudo – LRT.lt), rūbinėje grįžę po rungtynių apie tai šnekėjome. Jei kas prieš rungtynes būtų pasakę, kad sužaisime lygiosiomis su „Sūduva“, manau, būtume sutikę, bet jau po rungtynių, kai buvo tokie įvykiai, šiek tiek apmaudu, kad atakoje prieš aštuonis „Sūduvos“ žaidėjus nesugebėjome sukurti įsimintinų ar pavojingų momentų. Taigi, tas kartėlis yra“, – teigė nuo šio sezono „Bangoje“ žaidžiantis 34-erių veteranas.