Sportas

2020.01.27 08:11

Kobe Bryanto žūtis sukrėtė pasaulį: jis reiškė tobulumą

LRT.lt, LRT TV naujienų tarnyba, Dovilė Šeduikytė2020.01.27 08:11

Kobe Bryanto žūtis sraigtasparnio avarijoje Kalifornijoje sukrėtė visą pasaulį. Naujausiomis žiniomis, Kalabasase įvykusi tragedija pareikalavo devynių žmonių gyvybių. Tarp jų legendinio NBA krepšininko ir jo 13-metės dukros Giannos. 

Nors NBA lygos vadovybė svarstė atšaukti šios nakties rungtynes, buvo nuspręsta jas žaisti ir jų metu pagerbti K. Bryantą tylos minutėmis.

Tačiau žaidimas rūpėjo mažai kam. Visose rungtynėse komandos leido ištiksėti pirmoms 24 sekundėms ir tuo metu nežaidė, o antroje atakoje pažeidė 8 sekundžių taisyklę. Taip buvo pagerbtas K. Bryantas, kuris vilkėjo 24 ir 8 numeriais pažymėtus marškinėlius.

Sudie, Black Mamba: Kobe Bryanto ir jo dukros žūtis sukrėtė visą pasaulį

Žaidėjai dalijosi apsikabinimais ir prisiminimais apie Los Andželo „Lakers“ legendą, kuris tapo pirmuoju gynėju, sužaidusiu 20 sezonų stipriausioje pasaulio lygoje. Su žurnalistais daugiausia bendravo komandų treneriai, nes lyga paprašė suteikti ramybės žaidėjams

„Geros rungtynės. Sunkus pralaimėjimas. Kam tai rūpi? Dėkoju jums už tai, kad leidote žaidėjams ramiai grįžti į rūbines. Visi yra labai sukrėsti dėl Kobe tragedijos. Visi žinome, koks jis buvo nuostabus žaidėjas. Tiek daug milijonų žmonių mylėjo jį dėl įvairiausių priežasčių. Tragiška, kad net nerandame žodžių tam apibūdinti“, – mintimis pasidalijo San Antonijo „Spurs“ strategas Greggas Popovichius.

„Žmogau... Žodžiais negali to paaiškinti. Viskas, ką aš išmokau apie krepšinį yra iš Kobe. Jis reiškė tiek daug šiam žaidimui. Jis atnešė tiek daug įkvėpimo. Aš pats esu tėvas ir negaliu suvokti tokios tragedijos. Tai labai, labai liūdna diena“, – G. Popovichiui antrino DeMaras DeRozanas.

K. Bryantas buvo išskirtinis žaidėjas, kuris visus 20 karjeros metų atidavė Los Andželo „Lakers“ klubui. Tokia ištikimybė šiuolaikiniame sporte yra itin reta. Jis atnešė klubui penkis NBA čempionų žiedus ir yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl „Lakers“ klubo pavadinimą žino net nesidomintys sportu.

K. Bryantas rezultatyviausių visų laikų NBA žaidėjų sąraše yra ketvirtas. Tik šį savaitgalį jį aplenkė LeBronas Jamesas, kuris pabrėžė K. Bryanto įtaką jo karjerai.

Los Andželo žmonės tik sužinoję apie tragediją nevalingai patraukė prie „Staples“ arenos, kurioje daug metų žiūrovus įspūdingais dėjimais ir šlovingomis pergalėmis džiugino K. Bryantas.

„Jis reiškė tobulumą. Geriausia, kas tu gali būti kaip žmogus. Jis buvo aukščiau krepšinio. Jis pasiekė Dievo lygį. Daugiau nei žmogus. Jis buvo superžmogus“, – legendinį krepšininką prisiminė Los Andželo gyventojas.

2016 metais karjerą baigęs žaidėjas aukštumų pasiekė ne tik krepšinio aikštėje – jis sulaukė „Oskaro“ už savo trumpametražį animacinį filmuką „Brangus, krepšini“. Tai vieno geriausių žaidėjų istorijoje kreipimasis į žaidimą, kuris pavertė jį legenda.

K. Bryantas taip pat dukart tapo olimpiniu čempionu su JAV rinktine. Prieš jį teko žaisti ir Lietuvos krepšininkams, kurie dalijosi nuotraukomis su krepšininko atvaizdu.

„Aš tikrai nenoriu tuo patikėti. Ilsėkis ramybėje, Kobe" - rašė Kauno „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius.

„Negaliu tuo patikėti. Mane krečia šiurpas. Dieve mano. Mirė vienas iš geriausių kada nors žaidusių krepšininkų. Jaučiu tai savo pilve. Mano dievuko jau nebėra“, - apgailestavo Rimantas Kaukėnas, nemažą dalį karjeros praleidęs Italijoje, kuri buvo artima ir K. Bryantui – jis čia apsigyveno, kai į Europą žaisti atvyko jo tėvas.

Žinios. Planeta gedi: žuvusius Kobe Bryantą ir jo 13-metę dukrą siejo ypatingas ryšys
Los Andželo policija praneša, jog kartu su Kobe Bryantu žuvo ir 13-metė jo dukra
Tragedija JAV: nukritus sraigtasparniui žuvo legendinis krepšininkas Kobe Bryantas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.