Sportas

2020.01.27 00:15

Visas pasaulis gedi Kobe Bryanto: su legenda atsisveikino ir Lietuvos krepšininkai

atnaujinta 05.55
LRT.lt2020.01.27 00:15

Sekmadienio vakarą pasaulį sukrėtė netikėta žinia – Kalifornijoje tragiškai žuvo vienas geriausių visų laikų krepšininkų Kobe Bryantas ir jo trylikametė dukra Gianna. Šios tragiškos naujienos įžiebė reakcijas sporto pasaulyje ir socialinėse medijose.

Žemutinio Meriono mokyklos rajono bendruomenės atstovė CNN prieš kameras neslėpė liūdesio sužinojusi, kad staiga žuvo vienas garsiausių absolventų K. Bryantas.

„Žinoma, šiandien yra labai sunki diena mums ir visai mokyklos bendruomenei. Kalbėjau su treneriu, jis dar nėra pasiruošęs kalbėti su žiniasklaida ir tikisi, kad jūs visi gerbsite jo privatumą. Detalesnės informacijos apie nelaimę neturime, ją suteiks pareigūnai. Tačiau visos mokyklos vardu norėčiau pasakyti, kad mes visi labai gedime Kobe Bryanto“, – pasakojo ji.

K. Bryanto ryšys su mokykla, kurioje jis žaidė krepšinį prieš įstodamas į NBA, anot jos, padidino vidurinės mokyklos ir gyvenvietės įvaizdį visame pasaulyje.

„Mūsų mokyklos bendruomenė visada bus dėkinga už nuolatinį dosnumą savo alma mater, įskaitant atsidavimą mūsų K. Bryant gimnazijai ir paramą mūsų berniukų, ir mergaičių krepšinio komandoms“, – sakoma pranešime.

Liūdesį reiškė sportininkai

Visų sporto šakų atletai susivienijo ir vienas po kito ėmė rašyti užuojautos žinutes socialiniame tinkle „Twitter“.

„Šiuo metu tai nėra realu“, – teigė buvusi Bostono „Celtics“ žvaigždė Paulas Pierce`as.

Kaip pasklido žinia apie K. Bryanto mirtį, visos NBA lygos komandos šiandien per savo žaidynes pagerbė NBA legendą. Toronto „Raptors“ ir „Spurs“ žaidėjai pagerbė K. Bryantą 24 sekundes tuksendami kamuolį.

Užuojautą reiškė ir Lietuvos krepšinio legendos. Kauno „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius „Instagram“ rašė nenorintis patikėti tokiomis naujienomis.

View this post on Instagram

I really don’t want to believe it,,,RIP KOBE!!!

A post shared by Saras13 (@saras_jasikevicius) on

Taip pat buvęs krepšininkas Rimantas Kaukėnas, Vilniaus „Ryto“ treneris Dainius Adomaitis, Lietuvos rinktinės aukštaūgis Artūras Gudaitis.

View this post on Instagram

RIP. God bless you and your family 🙏

A post shared by Artūras Gudaitis (@gudaitisa) on

View this post on Instagram

RIP Legend 🙏

A post shared by Dainius Adomaitis (@dainius_adomaitis) on

Pasisakė ir įžymybės

Sporto komentatorius Skipas Baylessas: „RIP Kobe Bryant. Negaliu patikėti, kad tiesiog parašiau šiuos žodžius. Tiesiog neįmanoma suprasti. Antroje karjeroje jis tapo toks pat galingas, kaip ir aikštelėje. Tegul Dievas palaimina žmoną ir vaikus.

Pasisakė ir žinoma TV laidų vedėja ir komikė Ellen DeGeneres: „Kaip ir visi, mane pribloškė ir nuliūdino žinios apie Kobe Bryantą. Man suduota širdis dėl jo žmonos ir šeimos.“

View this post on Instagram

Love is forever.

A post shared by therock (@therock) on

Užuojautą reiškė politikai

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu paskelbė užuojautą:

„Man buvo liūdna girdėti apie tragediją JAV, liūdna diena visiems pasaulio sporto mėgėjams. Kobe Bryantas, vienas geriausių atletų krepšinio istorijoje, šiandien mirė per sraigtasparnio katastrofą Kalabasašo mieste, Kalifornijoje. Šią tragediją išgyvena žmona, keturi vaikai ir milijonai krepšinio gerbėjų visame pasaulyje. Jis nebus pamirštas. Ilsėkis ramybėje “, – sakė B. Netanyahu.

Prezidentas Donaldas Trumpas tviteryje pavadino K. Bryanto mirtį „baisiomis naujienomis“.

Buvęs JAV prezidentas Barackas Obama „Twitter“ pasidalijo mintimis ir užuojauta dėl K. Bryanto mirties, sakydamas, kad legendinė NBA žvaigždė „tik pradėjo dirbti tai, kas būtų buvę lygiai taip pat prasminga“.

Los Andželo tarptautinis oro uostas nušvito „Lakers“ komandos spalvomis. Šioje komandoje krepšininkas praleido 20 savo karjeros metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.