Sportas

2020.01.26 21:38

Tragedija JAV: nukritus sraigtasparniui žuvo Kobe Bryantas

žuvo 9 sraigtasparniu skridę keleiviai; atnaujinta 07.23
LRT.lt2020.01.26 21:38

JAV žiniasklaida praneša, jog pietų Kalifornijoje tragiškai žuvo vienas geriausių visų laikų krepšininkų Kobe Bryantas.

Pranešama, jog buvęs atletas žuvo nukritus jo sraigtasparniui. Nelaimė įvyko apie 10 val. ryto vietos laiku.

Kiek vėliau žinią patvirtino ir vienas patikimiausių visos lygos apžvalgininkų Adrianas Wojnarowskis.

Naujausiais duomenimi, privatus sraigtasparnis, gabenęs 9 žmones, nukrito ir užsiliepsnojo, o žuvo visi 9 juo skridę asmenys.

Krepšininkas skrido amerikiečių gamybos „Sikorsky S-76“ sraigtasparniu. Kol kas nėra žinoma, kam priklausė sudužęs orlaivis, rašo „abcnews“.

Sudužimo priežastis aiškinasi ekspertai, jos šiuo metu nėra aiškios. Pažymima, kad vyravo skrydžiui nepalankios oro sąlygos – dangų gaubė tirštas rūkas.

Krepšininko dukra Gianna Maria Onore taip pat buvo sraigtasparnyje. 13 metų mergina kartu su tėčiu bei dar keliais neįvardintais asmenimis skrido į „Mamba“ sporto centrą, kuriame turėjo vykti krepšinio treniruotė, rašo „TMZ“.

CNN skelbia, kad dar viena žuvusi keleivė – mergaičių krepšinio trenerė Christina Mauser. C. Mauser buvo krepšinio trenerio aisistentė „Harbour day“ mokykloje, Kalifornijoje.

Los Andželo policija praneša, jog kartu su Kobe Bryantu žuvo ir 13-metė jo dukra

Sraigtasparnyje taip pat buvo 56 m. beisbolo treneris Johnas Altobelli su žmona Keri ir viena iš dukrų – Alyssa. Skelbia, kad ji žaidė krepšinį toje pačioje krepšinio komandoje kaip ir K. Bryanto dukra.

Kol kas nėra pranešama, ar sraigtasparnyje galėjo būti ir kiti K. Bryanto šeimos nariai. Be Giannos Maria Onore, krepšininkas turėjo dar tris dukras: 17–metę Natalia Diamante Bryant, 3 metų Bianka Bella Bryant ir 7 mėnesių Capri Kobe Bryant.

Los Andželo šerifo departamentas spaudos konferencijoje atskleidė, kad tyrimas dėl aviakatastrofos detalių gali užsitęsti iki kelių savaičių.

Kaip teigė šerifas Alexas Villanueva, vieta, kur įvyko tragedija, yra sunkiai pasiekiama, o atlikti tyrimą taip pat trukdo į įvykio vietą vis gausiau atvykstanti buvusio krepšininko gerbėjų minia.

Tragedija JAV: nukritus sraigtasparniui žuvo legendinis krepšininkas Kobe Bryantas

„Tai logistinis košmaras, nes pati avarijos vieta nėra lengvai prieinama“, – kalbėjo A. Villanueva.

„Žmonės – geradariai ir gedintieji – užplūdo avarijos vietą gyvenamoje zonoje, kas ir prisideda prie logistinio košmaro. Žmonės, kurie neturės asmens tapatybės, patvirtinančios, jog gyvena šioje vietovėje, nebus į ją įleidžiami“, – pridūrė šerifas.

Krepšininkas buvo žinomas kaip dažnai skraidantis savo asmeniniu lėktuvu. Taip jis esą sutapydavo laiko įveikdamas ilgus atstumus.

Pajėgiausioje pasaulio krepšinio lygoje K. Bryantas debiutavo 1996-aisiais ir joje praleido 20 sezonų, iki pat 2016-ųjų atstovaudamas tik vienai Los Andželo „Lakers“ ekipai.

Žaidėjas per savo laiką klube vilkėjo 8 ir 24 numeriu pažymėtus marškinėlius ir abu jie yra iškelti į „Staples Center“ arenos palubes.

Dar sekmadienio rytą K. Bryantas pasveikino krepšininką Lebroną Jamesą aplenkus jį visų laikų NBA rezultatyviausių krepšininkų sąraše.

L. Jamesas su 33644 pelnytais taškais pakilo į 3 vietą, nustumdamas K. Bryantą į 4–tąją.

„Ir toliau krepšinio lygį keli į kitą lygį. Didžiulė pagarba, brolau“, – savo „Twitter“ paskyroje rašė K. Bryantas.

Išgirdę apie tragediją prie Los Andželo „Lakers“ klubo, kuriame visą savo karjerą praleido K. Bryantas, pradėjo rinktis ištikimiausi krepšininko gerbėjai, kurie neslėpė, jog tai viena skaudžiausių žinių jų gyvenimuose.

Žmonės nešė gėles, K. Bryanto krepšinio marškinėlius, kitus atributus, kurie priminė NBA legendą.

Vėliau išplito ir įrašas su vaizdais, kuriuose užfiksuotas naujienas sužinojęs LeBronas Jamesas. Vos praėjusią naktį Kobe Bryanto taškų rekordą pagerinęs L. Jamesas užfiksuotas išlipęs iš Los Andželo „Lakers“ lėktuvo ir esantis pastebimai sutrikęs.

Legendinio Kobe Bryanto marškinėlių pakėlimo ceremonija „Staples Center“ arenoje
Sudie, Black Mamba: Kobe Bryanto ir jo dukros žūtis sukrėtė visą pasaulį
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.