Naujienų srautas

Sportas2019.08.27 19:00

Prieš potencialiai istorinę išvyką Čeburinas liko ramus: jų žaidime yra silpnų pusių

Marijampolės „Sūduva“ antradienį išvyko į Vengriją ir tikisi atgal į Lietuvą grįžti ne tuščiomis – kovoje su Budapešto „Ferencvaros“ marijampoliečiai sieks užbaigti tai, ką pradėjo praėjusią savaitę Lietuvoje ir iškovoti pirmąjį kelialapį į klubinio Europos futbolo turnyro grupės varžybas.

„Sūduva“ paskutiniajame Europos lygos atrankos etape žaidžia trečius metus paeiliui, tačiau šiemet šansai yra realiausi – ne tik varžovas (bent ant popieriaus) yra silpnesnis už buvusius, tačiau ir pirmose rungtynėse pasiektas rezultatas prieš antrąją kovą palieka nemažai vilčių.

2017-aisiais su Razgrado „Ludogorec“ pirmosios rungtynės išvykoje baigėsi pralaimėjimu 0:2, o po savaitės namie buvo išsiskirta lygiosiomis 0:0.

Praėjusiame sezone, kaip ir šiemet, pirmos rungtynės vyko Marijampolėje – tąkart prieš Škotijos grandą Glazgo „Celtic“ Ovidijaus Verbicko įvartis padovanojo Lietuvos čempionams lygiąsias 1:1, tačiau vėliau Škotijoje marijampoliečiai didesnių šansų neturėjo ir nusileido varžovams 0:3.

Abiem atvejais antrose serijos rungtynėse marijampoliečiams buvo būtina mušti bent vieną įvartį, tačiau situacija šiemet kita – įmanomas toks variantas, jog „Sūduvai“ neįmušus, tačiau ir nepraleidus, dvikovos baigties sprendimas nusikeltų net iki 11 m baudinių serijos, o ten favoritų jau nebūtų.

Į Vengriją jau vyksta pirmas rungtynes dėl viršyto geltonų kortelių limito praleidęs Jovanas Čadženovičius bei kirkšnies traumą besigydęs Paulius Golubickas. Tiesa, pastarojo galimybės žengti į aikštę vis dar atrodo miglotai, nes pastaruoju metu atakuojantis saugas treniravosi individualiai.

Marijampoliečių treneris Vladimiras Čeburinas prieš kelionę liko ištikimas sau, skambiomis frazėmis nesimėtė ir teigė, jog dvikova Vengrijoje bus dar karštesnė ir jo komandai bus dar sunkiau.

„Išanalizavome pirmas rungtynes namie, todėl mums reikia laukti sudėtingų rungtynių, nes dabar žaisime išvykoje prieš rimtą varžovą. Neįmuštas namuose įvartis mums padėtį apsunkina, tačiau, kita vertus, varžovas irgi supranta, jog žais namie ir turės daugiau atakuoti. Mes irgi ruošiamės tokiai rungtynių eigai ir bandysime įmušti“, – oro uoste sakė futbolo specialistas iš Kazachstano.

– Jums išvykoje reikalingas įvartis, kaip planuojate žaisti?

– Žaisime gerą, turiningą futbolą ir tikiuosi, kad su tokiu žaidimu pavyks pasiekti teigiamą rezultatą.

– Ar bus pasikeitimų sudėtyje po pirmųjų rungtynių?

– Žaisime atsižvelgdami į varžovus, turime keletą variantų, kaip galime žaisti prieš tokį varžovą ir turime būti pasiruošę įvairiems scenarijams.

Treniruočių procese išbandėme įvairius variantus ir būsime pasirengę kautis.

– Kokias silpnybes matėte vengrų žaidime pirmose rungtynėse, kurias būtų galima išnaudoti?

– Ši komanda yra gero lygio, labai mėgsta atakuoti, tačiau taip pat greitai po atakų grįžta į gynybą.

Tačiau jų žaidime yra silpnų pusių, kurias galime išnaudoti savo naudai.

– Tai jau trečias kartas, kai esate paskutiniame atrankos etape. Ko galbūt pasimokėte iš pirmų dviejų?

– Kiekvieną kartą susitinkame su labai rimtais varžovais ir kitaip čia nebus, visgi čia yra jau play-off etapas, čia silpnų varžovų nebėra.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi