2019.08.15 19:47

Futbolo ekstazė Marijampolėje: „Sūduva“ antrą sykį nukovė „Maccabi“ ir keliauja toliau

LRT.lt2019.08.15 19:47

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai toliau stebina visą Lietuvos futbolo pasaulį. Lietuvos čempionai atsakomosiose Europos lygos atrankos trečiojo etapo rungtynėse ir antrą sykį 2:1 įveikė Tel Avivo „Maccabi“ bei žengė į lemiamą atrankos etapą.

Visą darbą „Sūduva“ atliko dar pirmajame kėlinyje, kai įmušė du įvarčius ir sėkmingai gynėsi nuo svečių atakų. Tiesa, marijampoliečių pusėje šįkart buvo ir Fortūna. Abu įvarčiai krito po rikošetų, o „Sūduvos“ vartus pirmajame kėlinyje gelbėjo konstrukcija.

Pirmasis įvartis krito jau 12-ąją mačo minutę, kai puikus perdavimas iš aikštės vidurio išvedė į priekį Josipą Tadičių, kuris žaisdamas vienas prieš vieną su varžovu bandė smūgiuoti į vartus. Nuo varžovo kojų atšokęs kamuolys aukšta trajektorija leidosi link tolimojo virpsto vartininkui už nugaros, kur prišokęs Mihretas Topčagičius galva atliko paskutinį lietimą. Jam ir buvo įskaitytas įvartis.

Marijampoliečiams ilgai įrodinėti nereikėjo – pirmasis „Sūduvos“ įvartis krenta į varžovų vartus

Paskutinę pirmąją kėlinio minutę jau iš M. Topčagičiaus prie baudos aikštelės kamuolį gavęs Andro Švrljuga pabandė suklaidinti varžovą, o tam nepavykus tiesiog smūgiavo į vartus. Kamuolys atšoko nuo varžovo kojos, taip suklaidino vartininką ir atsidūrė vartų tinkle.

Andro Švrljugos įvartis – lyg įrodymas, kad Fortūna šįvakar vilki „Sūduvos“ marškinėlius

„Maccabi“ didžiąją mačo dalį kontroliavo kamuolį, marijampoliečiai kantriai gynėsi, dažnai tai užtrukdavo ilgokai, tačiau varžovai daug progų nesukūrė. Kelis sykius gelbėjo vartų konstrukcija, sykį – puikiai sužaidęs Ivanas Kardumas.

Tiesa, mačui artėjant prie pabaigos, panašiai kaip Izraelyje, „Maccabi“ galiausiai įmušė. 86 minutę I. Kardumas prieš save atmušė stiprų varžovo smūgį, o prie kamuolio pirmasis prišokęs anglas Nickas Blackmanas nukreipė jį į tuščius vartus.

Kitame Europos lygos atrankos varžybų etape „Sūduva“ žais su Vengrijos čempione Budapešto „Ferencvaros“ ekipa. Pirmasis mačas kitą ketvirtadienį (rugpjūčio 22 d.) vyks Marijampolėje, o atsakomosios rungtynės dar po savaitės bus žaidžiamos Vengrijoje.

Antrasis kėlinys: „Sūduva“ – „Maccabi“ 2:1 (2:0)

Įvarčiai:
86 min. N. Blackmanas.

90+5 min. Įvarčio autorius N. Blackmanas turėjo auskinę progą bent jau išlyginti rezultatą, tačiau būdamas vienas prieš I. Kardumą smūgiavo virš vartų.

90+2 min. Sujudimas kilo vyriausiųjų trenerių zonoje, nedaug trūko, kad komandų treneriai kibtų vienas kitam į atlapus. Teisėjas netrukus Y. Cohenui parodė antrąją geltoną kortelę. „Maccabi“ puolėjas po to, kai kamuolys atsidūrė užribyje, nustūmė kamuolio jam nespėjusio paduoti berniuko. V. Čeburinas stojo ginti berniuko, dėl to ir kilo incidentas.

Yonatanas Cohenas puola jam kamuolį uždelsusį paduoti berniuką, teisėjas rodo raudoną kortelę, Marijampolė skanduoja „gėda“

90 min. Teisėjas pridėjo papildomas 5 minutes rungtynėse.

86 min. Įvartis. I. Kardumas prieš save atmušė stiprų varžovo smūgį, o prie kamuolio pirmasis prišokęs anglas Nickas Blackmanas nukreipė jį į tuščius vartus.

79 min. Trečiasis keitimas: susižeidusį G. Matulevičių pakeitė „Sūduvos“ naujokas brazilas Oliveira Renanas.

78 min. I. Kardumas išgelbėjo „Sūduvą“ nuo Y. Coheno smūgio pažeme. Prieš pat vartininką kamuolys rikošetu atšoko nuo kito žaidėjo, tačiau I. Kardumas spėjo sureaguoti ir išmušti kamuolį.

LRT.lt žurnalistas Vaidotas Kazlauskas iš Marijampolės: po atremto smūgio I. Kardumas demonstratyviai pamojo pilnoms stadiono tribūnoms ir jas užvedė, žiūrovai iškart tai pastebėjo ir sukėlė dar vieną triukšmo bangą

74 min. Antrasis „Sūduvos“ keitimas: puolėjas J. Tadičius pakeistas Eligijumi Jankausku.

73 min. Antrajame kėlinyje „Maccabi“ kol kas nesukūrė nieko. Nors pagal smūgius į vartus svečiai jau pirmavo 13:2, tačiau pagal smūgisu į vartų plotą rezultatas yra lygus – 2:2.

LRT.lt žurnalistas Vaidotas Kazlauskas iš Marijampolės: „Sūduvos“ trenerių štabas nusprendė atlikti kiek neįprastą keitimą ir vietoje kairiojo krašto gynėjo pozicijoje rungtyniavusio Ovidijaus Verbicko išleido vidurio gynėją Ivaną Hladiką. Varžovai ne kartą atakas kūrė būtent O. Verbicko kraštu, tad toks keitimas atrodo suprantamas, norint išlaikyti rezultatą. Į kairiojo krašto gynėjo poziciją pasislinko Aleksandaras Živanovičius, tikėtina, jog itin aktyvus atakoje jis nebus

68 min. Pirmasis „Sūduvos“ keitimas: vietoj O. Verbicko aikštėje pasirodė I. Hladikas.

62 min. Įvartis krito ir į „Sūduvos“ vartus, tačiau visa tai baigėsi ne rezultato pasikeitimo, o geltona kortele Yonatanui Cohenui. Pakartojimas puikiai parodo, už ką. Puolėjas kamuolį į marijampoliečių vartus tyčia smūgiavo ranka. „Kas galima Maradonai – negalima Cohenui“, – kaip visada šmaikščiai situaciją apibūdino LRT komentatorius Nerijus Kesminas.

LRT.lt žurnalistas Vaidotas Kazlauskas iš Marijampolės: Europinio lygio futbolas suviliojo stadione apsilankyti ir ne vieną kitos srities atstovą. Tarp žiūrovų stadione – buvęs Kauno meras Andrius Kupčinskas, krepšininkas Simas Jasaitis bei žurnalistas Andrius Tapinas, aktyviai raginęs savo sekėjus atvykti į stadioną.

Pirmasis kėlinys: „Sūduva“ – „Maccabi“ 2:0

Įvarčiai: 12 min. M. Topčagičius (perd. J. Tadičius); 45 min. A. Švrljuga (M. Topčagičius).

LRT.lt žurnalistas Vaidotas Kazlauskas iš Marijampolės: kai „Maccabi“ jau buvo kiek rimčiau užspaudusi šeimininkus, savo žodį tarė vienas naudingiausių Marijampolės komandos žaidėjų Andro Švrljuga. Gavęs kamuolį pusiau dešiniame atakos krašte šis apsidairė, įvertino savo galimybes ir šovė į vartus. Su žiupsneliu sėkmės kamuolys surado gynėjo koją ir įskriejo į artimą kampą. Marijampoliečiai jau jaučia, kad kitas etapas visai greta.

45 min. ĮVARTIS!!! Fortūna šiandien – tiesiog „Sūduvos“ pusėje. Iš M. Topčagičiaus prie baudos aikštelės kamuolį gavęs ANDRO ŠVRLJUGA pabandė suklaidinti varžovą, o tam nepavykus tiesiog smūgiavo į vartus. Kamuolys atšoko nuo varžovo kojos, taip suklaidino vartininką ir atsidūrė vartų tinkle.

38 min. „Maccabi“ uždirbo baudos smūgį labai pavojingoje vietoje prieš pat baudos aikštelę. Svečių komandos žaidėjo baudos smūgis I. Kardumui buvo niekaip nepasiekiamas, nes rikošetu atšoko nuo „Sūduvos“ žaidėjo gyvatvorėje. Laimei, į virpstą atsitrenkęs kamuolys atsidūrė I. Kardumo rankose.

LRT.lt žurnalistas Vaidotas Kazlauskas iš Marijampolės: du „Sūduvos“ centro saugai – Giedrius Matulevičius ir Paulius Golubickas – nuolat tarpusavyje keičiasi pozicijomis ir, nepaisant smulkesnių kūnų sudėjimų, pavyzdingai kaunasi su Izraelio čempionų vidurio linija. Būtent P. Golubickas atliko puikų perdavimą, kuris į gerą situaciją išvedė J. Tadičių. Tuo tarpu atraminio saugo pozicijoje nejudinamas yra Jovanas Čadženovičius.

31 min. SKERSINIS. Greita svečių ataka baigėsi pavojingu smūgiu kairiajam krašte, laimei, kamuolys atšoko nuo skersinio.

27 min. Didžioji dalis „Maccabi“ bandymų atakuoti ėjo kairuoju atakos kraštu, iš čia kilo ir dauguma bandymų skersuoti kamuolį į baudos aikštelę. Su visais jais marijampoliečiai lengvai tvarkėsi.

22 min. Iškart po įvarčio „Maccabi“ buvo labai netoli atsakomojo, tačiau vėliau žaidimas ior vėl priminė pirmąsias dešimt minučių. Svečiai kone visą laiką buvo su kamuoliu, o šeimininkai kantriai gynėsi, lyg siena stovėjo Semiras Kerla.

LRT.lt žurnalistas Vaidotas Kazlauskas iš Marijampolės: dar iki Josipui Tadičiui gavus kamuolį baudos aikštelės prieigose stadionas, tarsi kažką nujausdamas, pradėjo ošti ir pakilo iš savo vietų. Nuojauta sirgalių neapgavo – kamuolys po rikošeto nusileido į vartų tinklą, o stadionas tada tiesiog sprogo.

12 min. ĮVARTIS!!! Puikus perdavimas iš aikštės vidurio išvedė į priekį J. Tadičių, kuris žaisdamas vienas prieš vieną su varžovu bandė smūgiuoti į vartus. Nuo varžovo kojų atšokęs kamuolys aukšta trajektorija leidosi link tolimojo virpsto vartininkui už nugaros, kur prišokęs MIHRETAS TOPČAGIČIUS galva atliko paskutinį lietimą.

8 min. Kol kas svečiai iš Izraelio be didelių pastangų kažko įspūdingo su kamuoliu nenuveikė, kėlė vieną kampinį. Marijampoliečiai ramiai ir drausmingai gynėsi, tačiau ilgiau su kamuoliu sužaisti nepavykdavo.

2 min. Pavojinga svečių ataka baigėsi smūgiu galva virš vartų, bet teisėjas fiksavo nuošalę. Vis dėlto tokių šansų varžovams suteikti nereikėtų.

LRT.lt žurnalistas Vaidotas Kazlauskas iš Marijampolės: Pastebėję didžiulį susidomėjimą rungtynėmis, „Sūduvos“ atstovai atidarė ir tribūną, į kurią bilietai įprastai parduodami nėra. Ji užsipildė kone pilnai, tačiau įdomi situacija su patekimu į stadioną – sirgaliai, norėdami toje pusėje patekti į savo vietas, negalėjo pasinaudoti artimiausiu įėjimu, o turėjo eiti su pagrindiniu srautu ir aplink stadioną. Gretimas įėjimas, tuo tarpu, buvo paliktas tik Izraelio sirgaliams. Aktyvių fanų tribūnoje jų nėra daug – apie 10.

LRT.lt žurnalistas Vaidotas Kazlauskas iš Marijampolės: Panašu, kad marijampoliečiai įsiklauso į klubo prašymus. „Sūduva“ nuolat skatina sirgalius į rungtynes atvykti anksčiau, jog būtų galima išvengti spūsčių, o į tai yra įsiklausoma. Vartai į stadioną buvo atidaryti 18:30 ir jau nuo tada didesniais ar mažesniais srautais žmonės renkasi į rungtynes. Prieš akistatą vieni laiką leidžia greta esančioje kavinėje, kiti eina tiesiai į savo vietas. „Sūduvos“ atstovai anksčiausiai atvykusiems gerbėjams siūlo konkursus bei prizus

„Sūduvos“ startinės sudėtis: I. Kardumas; A. Švrljuga, S. Kerla, E. Jankauskas, A. Živanovičius, O. Verbickas; G. Matulevičius, J. Čadženoičius, P. Golubickas; M. Topčagičius, J. Tadičius.