Naujienų srautas

Pasaulyje2019.02.20 14:19

Turkija: rusiškos S-400 raketų sistemos šalyje pradės veikti nuo spalio

ELTA 2019.02.20 14:19

Pirmoji rusiška raketų sistema S-400 „Triumf“, kurių įsigijimas sukėlė įtampą tarp Turkijos ir JAV, pradės veikti nuo spalio, pareiškė Turkijos gynybos pramonės direktorato vadovas Ismailas Demiras.

„Raketų sistemų pristatymai bus pradėti liepą. Sistemos bus įrengtos ir aktyvuotos iki spalio“, - sakė I. Demiras.

Turkija taps pirmąja NATO nare, įsigijusia Rusijos žemė-oras raketų sistemas. S-400 „Triumf“ sistemos, kaip ne kartą tikino ekspertai, yra nesuderinamos su dabartinėmis NATO sistemomis.

Ankara daug kartų tikino, kad susitarimas su Rusija nutraukiamas nebus, nepaisant prieštaravimų iš Vašingtono. „Nėra kelio atgal“, - šeštadienį sakė prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas.

I. Demiro teigimu, Ankara negali sutikti su dabartiniu Jungtinių Valstijų pasiūlymu. Turkijos atstovas patikino, kad derybos su Vašingtonu tebevyksta, o dėl sandorio turi nuspręsti politikai.

Pasak R. T. Erdogano, Turkija yra vis dar atvira pasiūlymams iš JAV dėl „Patriot“ raketų sistemų įsigijimo, jei tokie įsigijimai atitiks Turkijos interesus. Gruodį JAV Valstybės departamentas patvirtino galimą „Patriot“ raketų sistemų pardavimą Turkijai už 3,5 mlrd. dolerių. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi