Pasaulyje

2019.02.19 10:03

Modernių riterių turnyrai tapo Rusijos karinės galios demonstravimo vieta

Rusija rado naują būdą, kaip reklamuoti savo karinę galią. Šalies viduramžių mėgėjai pelno nemažai pergalių per viduramžių kautynių turnyrus visame pasaulyje. Paskutinis toks tarptautinis turnyras įvyko Monte Karle.

Pagrindiniai viduramžių šarvų gamybos centrai buvo Italijoje ir Vokietijoje. Rusijos bei Ukrainos viduramžių kovų mėgėjai prieš 10 metų pavertė šias kovas tarptautiniu sportu. Monte Karlo turnyre dalyvavo net 80 tokių modernių laikų  riterių. Laimė, dabar kautynės vyksta ne iki priešininko mirties.

„Galime naudoti tik ginklus bukais arba plokščiais ašmenimis.  Jie negali būti smailūs – viskas turi būti suapvalinta iki maždaug 2 centimetrų skersmens“, – teigia prancūzų komandos „Martel“ narys Aurelienas Plagnardas.

Kita vertus stiprus vyras apkaustytas metalu gali gerokai apdaužyti varžovą.

„Čia smūgių žymės, metalas įlinko apie ketvirtį centimetro. Kad taip padarytum reikia smarkiai smogti. Štai tokie smūgiai, taigi, šalmas ne dekoracija.  Jei neturi gerų šarvų, gali būti pavojinga. Galiausiai ką nors sulaužys, nubrozdins ar dar ką nors padarys“, – pasakoja kitas komandos narys Sebatienas Lombardo.

Viena populiariausių turnyro rungčių – kautynės penki prieš penkis.  Komandos gali turėti ir atsarginių riterių. Šarvuotos komandos kaunasi uždarame ringe ir gali naudoti visus ginklus bei kovines taktikas. Tokio tipo turnyrai viduramžiais buvo labai populiarūs, bet ir čia pasitaikydavo aukų, ypač, kai vyrai rimtai susipykdavo.

Turnyro dalyvių tikslas pargriauti visus priešininkus. Jei riteris paliečia žemę bet kuria kūno dalimi, neskaitant kojų  jis iškrenta iš kovos. Taigi laimi tie kuriems lieka bet vienas stovintis karys.

Plačiau žiūrėkite reportaže.