Pasaulyje

2019.01.10 22:28

L. Linkevičius: parama Ukrainai rodo, kaip mes sugebame ginti partnerius, pasirinkusius europines vertybes

Vilniuje viešintis Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas sako, kad stiprindama kontrolę Azovo jūroje Rusija siekia užgniaužti Donbasą ir Pietų Ukrainą. Lietuvos diplomatijos vadovas paramą Ukrainai vadina lakmuso popierėliu, kiek Vakarai pasirengę ginti savo vertybes.  Vienintelė Lietuva po ukrainiečių laivų užėmimo, Rusijai įvedė papildomas sankcijas.

Ukrainietiškos dainos užsienio reikalų ministerijoje ir Ukrainos vaikų gerumo knyga ministrui. Joje – 50 Ukrainos vaikų istorijų ir tiek pat piešinių kaip jie įsivaizduoja gerumą. Tokia knyga įteikta ir Popiežiui Pranciškui, kitiems lyderiams. 

Įsisegęs lietuvišką neužmirštuolę, atminties ir pagarbos ženklą, Ukrainos diplomatijos vadovas sakė, kad tai – kovos už laisvę simbolis. Dėkodamas už paramą jis sakė, kad Rusija stiprindama kontrolę Azovo jūroje spaudžia  Ukrainą.

„Šios okupacijos tikslas – užgniaužti Ukrainos Donbasą ir šalies pietus“, – sakė Ukrainos užsienio reikalų ministras P. Klimkinas.

Trečias pagal svarbą Ukrainos uostas Mariupolyje tuščias, nors prieš 5 metus ten švartuodavosi po kone 30 laivų per savaitę. Tai – Rusijos vykdomų laivų patikrinimų rezultatas. Smūgį laivybai sudavė ir incidentas prieš pusantro mėnesio, kai Rusija Kerčės sąsiauryje užėmė 3 ukrainiečių laivus.

„Ukraina viena iš tokių lakmusų, reakcijų, kiek mes, europiečiai, kiek mes, NATO, tarptautinė bendruomenė sugebame ginti ne tik savo vertybes, bet ir partnerius, kurie pasirenka europines vertybes, kaip žinome, ne visada lengvai sekasi“, – kalbėjo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Lietuva buvo tarp pirmųjų, pasmerkusių Rusijos veiksmus, ir be Ukrainos vienintelė dėl laivų užpuolimo įtraukusi 20 Rusijos piliečių į „juodąjį“ sąrašą. Europos Sąjunga pratęsė galiojusias sankcijas ir įvardijo Rusijos atsakomybę. Jungtinės Valstijos apie naujas sankcijas dar galvoja.

Plačiau apie tai – Edvardo Špoko reportaže.