Naujienų srautas

Pasaulyje2018.09.20 21:50

ES siekia glaudesnių ryšių su Šiaurės Afrika kovai su žmonių kontrabanda

BNS 2018.09.20 21:50

Europos Sąjungos (ES) lyderiai ketvirtadienį paragino suintensyvinti derybas su Egiptu ir kitomis Šiaurės Afrikos šalimis, siekiant stabdyti į Europą plūstančius nelegalius migrantus ir kovoti su jų kontrabandininkais.

Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas sakė, kad Zalcburgo mieste dvi dienas derybas vedę ES lyderiai pritarė šiam planui, ir pažymėjo, kad bent jau Egiptas yra „pasirengęs intensyvinti derybas su Bendrija“.

„Aš manau, kad tai bus svarbus tolimesnis žingsnis kovoje su nelegalia migracija ir svarbiausia – kovoje su (žmonių) kontrabandininkų verslu“, – S. Kurzas sakė žurnalistams.

Egipto užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį patvirtino, kad siūlo surengti bendrą ES ir Arabų Lygos šalių lyderių susitikimą aptarti virtinei problemų, įskaitant migraciją. Pasak ES šaltinių, toks susitikimas galėtų įvykti ateinančių metų vasarį. 

Arabų Lygai, kurios būstinė įsikūrusi Kaire, priklauso Šiaurės Afrikos šalys Egiptas, Libija, Tunisas, Alžyras ir Marokas bei Artimųjų Rytų ir Persijos įlankos valstybės.

ES anksčiau sudarytos bendradarbiavimo sutartys su Turkija ir Libija padėjo sumažinti migracijos srautą į Europą, palyginti su 2015 metų krize, tačiau Bendrija norėtų išplėsti tokį bendradarbiavimą, pasirašydama panašius susitarimus su visomis šiaurinėmis Afrikos šalimis. 

Bendrija vis daugiau dėmesio skiria planams stiprinti savo išorinių sienų apsaugą, o į Europą plūstančių prieglobsčio prašytojų paskirstymo problema vis dar skaldo 28 šalių bloką.

Šį pusmetį ES pirmininkaujančios Austrijos kancleris sakė, kad trečiadienį per darbo vakarienę ES lyderiai pasiūlė „pradėti derybas su Egiptu, o taip pat su kitomis Šiaurės Afrikos valstybėmis“. 

„Šiam pasiūlymui visi pritarė“, – pridūrė jis.

Pasak S. Kurzo, dabar Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas turės kreiptis į Šiaurės Afrikos šalis.

Austrijos kancleris sakė, kad Egiptas, kur jiedu su D. Tusku lankėsi sekmadienį, siunčia padrąsinančius signalus. 

Sugrįžęs į Briuselį D. Tuskas paragino surengti ES ir Arabų Lygos šalių lyderių susitikimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi