Pasaulyje

2018.09.12 00:02

D. Trumpas pagerbė 93-ojo „United Airlines“ reiso keleivius, pasipriešinusius teroristams

ELTA2018.09.12 00:02

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pagerbė 40-ies žmonių, prieš 17 metų žuvusių jų lėktuvui sudužus Pensilvanijos valstijos laukuose, atminimą. Šis lėktuvas buvo vienas iš keturių lainerių, kuriuos 2001 metų rugsėjo 11 dieną užgrobė grupuotės „Al-Qaeda“ teroristai.

D. Trumpas lankėsi už dviejų valandų kelio nuo Vašingtono esančioje atokioje Pensilvanijos valstijos dalyje, kur 2001-aisiais sudužo 93-uoju oro linijų „United Airlines“ reisu skridęs lėktuvas. Avarija įvyko orlaiviui nepasiekus teroristų numatyto taikinio – manoma, kad tai turėjo būti Jungtinių Valstijų Kapitolijus Vašingtone.

33 lėktuvo keleiviai ir septyni įgulos nariai mėgino pasipriešinti keturiems lėktuvą užgrobusiems kovotojams. Jų pastangos vertinamos kaip padėjusios išvengti išpuolio Vašingtone ir išgelbėjusios dešimčių, o gal net šimtų žmonių gyvybes.

Kalbėdamas lėktuvo sudužimo vietoje įkurtame memoriale, JAV prezidentas gyrė tokias savo šalies piliečių pastangas.

„Šioje žemėje palaidota dalelė Amerikos širdies, – kalbėjo D. Trumpas. – Šie laukai tapo paminklu Amerikos pasipriešinimui“.

Lėktuvo keleiviai ir įgula balsavo ir nusprendė veikti, sakė prezidentas, pridurdamas, kad tą akimirką jie savo ir Amerikos likimą perėmė į savo rankas.

AFP/Scanpix nuotr.

„Jie sustabdė teroro jėgas ir užkirto kelią įgyvendinti šį nedorą, siaubingą, piktą planą“, – kalbėjo prezidentas, atkreipdamas dėmesį, kad lėktuvo sudužimo vieta yra vos už 20 minučių lėktuvu nuo Kapitolijaus.

„Jų veiksmai pasauliui pasiuntė žinią: „Amerika daugiau niekada nepasiduos tironams“, – pabrėžė D. Trumpas.

Atskiros aukų pagerbimo ceremonijos antradienį vyko ir Niujorke bei prie Vašingtono esančiame Pentagone – vietose, kur prieš 17 metų taip pat dužo kovotojų užgrobti lėktuvai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.