Pasaulyje

2018.08.03 23:37

Vašingtonas siunčia dar vieną perspėjimą Kinijai

ELTA2018.08.03 23:37

Jungtinės Valstijos suformuos frontą su Europa prieš Kiniją, penktadienį pareiškė vienas aukšto rango Baltųjų rūmų patarėjas ekonomikos klausimais, po to, kai Kinija pagrasino imtis atsakomųjų veiksmų į JAV planus taikyti papildomus tarifus.

Kinijos prekybos ministerija pranešė, kad 5–25 proc. tarifai bus įvesti 5 200 JAV prekių iš viso už 60 mlrd. dolerių, jeigu Vašingtonas įgyvendins prezidento Donaldo Trumpo grasinimą padidinti tarifus papildomam 200 mlrd. JAV dolerių vertės Kinijos importui.

JAV jau įvedė tarifus 34 mlrd. dolerių vertės kinų prekėms, ketinama taikyti tarifus dar 16 mlrd. dolerių vertės produkcijai. Kinija jau ėmėsi tam tikrų atsakomųjų priemonių. Vis dėlto Kinijos galimybės atsakyti tuo pačiu JAV yra ribotos, nes ji eksportuoja daugiau prekių į JAV nei importuoja.

„Mes rengiamės veikti su Europos Sąjunga kartu, suformuoti su ja bendrą frontą prieš Kiniją“, – „Fox Business Network“ pareiškė Baltųjų rūmų patarėjas ekonomikos klausimais Larry`is Kudlow.

„Pekinas nepakankamai įvertina prezidento perspėjimus, o turėtų“, – sakė L. Kudlow, pridurdamas, kad D. Trumpas yra pasiryžęs reformuoti prekybą ir yra rimtai susirūpinęs dėl Kinijos aplaidžios pozicijos intelektinės nuosavybės atžvilgiu.

„Kinija su savo silpna ekonomika tampa vis labiau izoliuota“, – pareiškė patarėjas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt