Pasaulyje

2018.04.21 09:55

D. Trumpas: Š. Korėjos sprendimas nutraukti branduolinius bandymus – gera naujiena

ELTA 2018.04.21 09:55

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pavadino Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong-Uno pareiškimą, kad jo šalis nutraukia branduolinius ir raketų bandymus, „labai gera naujiena“. Baltųjų rūmų šeimininkas tai parašė penktadienį savo tviteryje.

„Šiaurės Korėja sutiko nutraukti visus branduolinius bandymus ir uždaryti savo poligoną. Tai labai gera naujiena Šiaurės Korėjai ir visam pasauliui - didelė pažanga! Nekantriai laukiu mūsų susitikimo (su Kim Jong-Unu)“, - parašė D. Trumpas.

Kaip anksčiau pranešė Šiaurės Korėjos naujienų agentūra KCNA, Kim Jong-Unas paskelbė, kad jo šalis nutraukia branduolinius bandymus ir tarpžemyninių balistinių raketų paleidimus, taip pat uždaro branduolinį poligoną šalies šiaurėje.

Šiaurės Korėja pastaraisiais dešimtmečiais yra izoliuota tarptautinėje arenoje dėl žmogaus teisių pažeidinėjimo, taip pat dėl mėginimų įgyti branduolinį ginklą ir jo gabenimo priemones.

Pchenjanas jau atliko šešis branduolinius bandymus, taip pat išmėgino didelio nuotolio balistinę raketą, kuri gali pasiekti JAV teritoriją.