Naujienų srautas

Pasaulyje2018.02.27 17:16

Kinijos prezidento visagalybė: kiek tai tęsis?

Jau kurį laiką daugelyje Kinijos gyvenimo sričių vyksta atsinaujinimas. Vaikams tampa privaloma mokytis šalies lyderio minčių, skiriami nauji kariuomenės vadovai, šalinami politiniai konkurentai (teigiama, kad dėl korupcijos) ir kt. Visa tai reiškia tik viena – stiprinama Kinijos lyderio Xi Jinpingo pozicija valdžios viršūnėje. 

Kovo 5 dieną Xi Jinpingas oficialiai pradės savo antrą kadenciją Komunistų partijos vadovo pozicijoje ir toliau dominuos naujame valdančiajame komitete. Įtakingiausias per kelis pastaruosius dešimtmečius šalies lyderis, tikėtina, valdys ir dar ilgiau, nes bus balsuojama ir dėl draudimo eiti daugiau nei dvi penkerių metų kadencijas panaikinimo.

Analitikai pabrėžia, kad šalyje ir toliau aktyvėja žmonių sekimas, ribojamas socialinių tinklų prieinamumas, nors tuo pačiu dalis gyventojų, ypač kaimo vietovėse, Kinijos valdžią vertina teigiamai, nes Xi Jinpingas atrodo kaip lyderis, aktyviai kovojantis su korupcija.

Kalbama, kad dėl stiprios kontrolės organizuoti mitingus yra sudėtinga, tad patiems žmonėms nebūtų jokių galimybių išjudinti esamą valdžią, jei jie to norėtų.

Daugiau apie tai – pokalbyje su LRT užsienio naujienų redaktoriumi Ignu Kinčinu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi